Pasaulyje

2017.11.17 17:34

Ispanijos premjeras sutiks su bet kokiu sprendimu dėl C. Puigdemonto ekstradicijos

ELTA 2017.11.17 17:34

Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy pareiškė sutiksiąs su bet kokiu Belgijos teismo sprendimu dėl atstatydinto Katalonijos separatistų lyderio Carleso Puigdemonto ekstradicijos.

„Pasitikiu teisiniu procesu ir svarbiausia – gerbiu ir paklūstu jo sprendimams“, – Švedijos Geteborgo mieste vykstančio ES viršūnių susitikimo užkulisiuose sakė M. Rajoy.

Penktadienį Belgijos prokurorai paprašė teisėjo išduoti Ispanijai atstatydintą Katalonijos lyderį, kad Ispanijoje jam būtų oficialiai pareikšti kaltinimai sukilimu ir maištu. 

C. Puigdemontas ir keturi buvę jo ministrai penktadienį atvyko į Belgijos sostinėje Briuselyje surengtą posėdį dėl jų ekstradicijos į Ispaniją.

Katalonijai paskelbus nepriklausomybę nuo Ispanijos ir dėl šio žingsnio Ispanijai įvedus Katalonijoje tiesioginį valdymą bei nušalinus regiono lyderius, C. Puigdemontas pabėgo į Belgiją, tačiau Ispanija nori jo ekstradicijos.

Referendumas dėl Katalonijos nepriklausomybės nuo Ispanijos vyko spalio 1 dieną, didžioji dalis jame balsavusių katalonų pritarė nepriklausomybei. Po referendumo šalis paniro į didžiausią per dešimtmečius politinę krizę.