Pasaulyje

2017.11.17 15:31

Į Afganistaną atvyko dar tūkstančiai JAV karių

BNS2017.11.17 15:31

Maždaug 3 tūkst. papildomų JAV karių jau dislokuoti Afganistane pagal atnaujintą prezidento Donaldo Trumpo strategiją šiai karo nualintai šaliai, ketvirtadienį paskelbė Pentagonas.

Anksčiau Pentagonas nurodydavo, kad Afganistane yra apie 11 tūkst. JAV karių, bet D. Trumpas rugpjūčio mėnesį leido padidinti šį skaičių, kaip prašė JAV pajėgų vadas Afganistane generolas Johnas Nicholsonas.

„Ką tik baigėme pajėgų perkėlimą į Afganistaną“, – Pentagone dirbantiems žurnalistams sakė Štabų komiteto direktorius generolas leitenantas Kennethas McKenzie.

„Naujas skaičius Afganistanui dabar yra maždaug 14 tūkstančių. Gali būti šiek tiek daugiau, gali būti šiek tiek mažiau, nes mes pagal misiją (veikiame) lanksčiai“, – pridūrė jis.

Vėl stiprėjant Talibanui, papildomi JAV kariai padės mokyti afganų saugumo pajėgas ir joms patarinėti.

J. Nicholsonas yra sakęs, kad jam Afganistane reikia iš viso beveik 16 tūkst. karių, ir NATO šalys yra pažadėjusios padėti padengti trūkumą.

Be papildomų karių, D. Trumpo plane taip pat numatomas neterminuotas JAV karių buvimas Afganistane, kur jo pirmtakas Barackas Obama buvo nurodęs pagal grafiką palaipsniui mažinti JAV pajėgas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt