Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.17 06:53

Kinija patvirtino savo, kaip Šiaurės Korėjos sąjungininkės, poziciją

ELTA 2017.11.17 06:53

Priešingai nei teigia JAV prezidentas Donaldas Trumpas, Šiaurės Korėjos sąjungininkė Kinija, atrodo, nenori keisti kurso santykiuose su Pchenjanu. Abi Azijos šalys yra „artimos kaimynės“, ketvirtadienį pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.

„Draugiškas bendradarbiavimas“ esą tarnauja bendriems interesams yra ir „naudingas taikai, stabilumui ir plėtrai“ regione. Kinijos pozicija branduoliniame konflikte yra „pastovi ir vienareikšmiška“, pabrėžė ministerijos atstovas Gengas Shuangas.

Pekinas ilgai pasisakė už tai, kad JAV nutrauktų savo karinius manevrus regione, o Šiaurės Korėja mainais už tai sustabdytų savo ginklų programą. Tačiau trečiadienį D. Trumpas pareiškė, kad Kinijos prezidentas Xi Jinpingas atsisakė tokios pozicijos, nes suprato, kad Šiaurės Korėja ir Kinijai yra „rimta grėsmė“.

G. Shuangas tuo tarpu ketvirtadienį sakė, kad ligšiolinis požiūris – kad JAV sustabdytų manevrus – yra „realistiškiausias, naudingiausias, sąžiningiausiais ir protingiausias“.

Praėjusiais mėnesiais įtampa tarp Vašingtono ir Pchenjano smarkiai padidėjo. Šiaurės Korėja rugsėjo pradžioje atliko savo šeštą ir iki šiol galingiausią branduolinį bandymą. Be to, Pchenjanas pastaraisiais mėnesiais atliko kelis raketų bandymus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi