Pasaulyje

2017.11.16 20:46

JAV vadovaujama koalicija: IS neteko 95 proc. savo kalifato

ELTA 2017.11.16 20:46

„Islamo valstybė“ (IS) neteko 95 proc. tarpvalstybinio kalifato, kurį prieš trejus metus paskelbė Irako ir Sirijos teritorijose, teigė su IS kovojanti JAV vadovaujama koalicija. 

„Nuo mūsų koalicijos susiformavimo 2014 metais IS neteko 95 proc. teritorijos, kurią kadaise kontroliavo Irake ir Sirijoje“, – sakė koalicijos įgaliotinis Brettas McGurkas.

2014 metais Irake ir Sirijoje siautėjo vadinamoji IS ir Didžiosios Britanijos dydžiui prilygstančioje teritorijoje paskelbė tarpvalstybinį kalifatą bei priviliojo minias užsienio kovotojų. Tačiau, nuo to laiko surengus daug puolimų, kuriuos rėmė ir JAV vadovaujama koalicija, IS neteko didžiosios dalies kontroliuotų teritorijų.

„Nuo IS išlaisvinta daugiau kaip 7,5 mln. žmonių“, – sakė B. McGurkas ir pridūrė, kad itin sumažėjo IS grupuotės pajamos.

Po daugybės nesėkmių mūšio lauke žlungant džihadistų svajonei dėl savo valstybės, Vakarų dėmesys krypsta į užsienio kovotojus, svarstoma, kaip užkirsti jiems kelią sugrįžti į savo gimtines ir jose vykdyti atakas.