Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.16 19:40

D. Tusko žinutė Th. May dėl „Brexit“: laiko nėra daug

ELTA 2017.11.16 19:40

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas paskelbė apie dvišalį susitikimą su Didžiosios Britanijos ministre pirmininke Theresa May „Brexit“ klausimu.

D. Tusko atstovas ketvirtadienį sakė, kad dvišalis susitikimas įvyks penktadienį Švedijos Geteborgo mieste, kur rengiama ES viršūnių konferencija socialinėmis temomis. Anot ES šaltinių, D. Tuskas primins Th. May, kad „laiko nėra daug“ ir kad perėjimas į antrąjį „Brexit“ derybų etapą dėl būsimų santykių gruodį „nėra nuspręstas dalykas“.

Derybos tarp ES ir Londono dėl „Brexit“ šiuo metu įstrigusios, nes kol kas nėra pasiektas susitarimas pagrindiniais išstojimo klausimais, visų pirma - dėl Jungtinės Karalystės finansinių įsipareigojimų. ES antrąjį derybų etapą ketina pradėti tik esant „pakankamai pažangai“. Antrajame etape turėtų būti kalbama apie Londono pageidaujamą prekybos susitarimą bei galimą pereinamąjį laikotarpį po „Brexit“.

ES derybų vadovas Michelis Barnier lapkričio 10-ąją davė britams dvi savaites laiko pateikti pasiūlymą dėl finansinių įsipareigojimų vykdymo. ES teigia, kad Londonas privalo sumokėti 40-60 mlrd. eurų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi