Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.16 18:50

Maltoje aktyvistai paminėjo prieš mėnesį nužudytą žurnalistę

BNS 2017.11.16 18:50

Maltoje ketvirtadienį aktyvistai pagerbė prieš mėnesį nužudytos žurnalistės Daphne Caruanos Galizios atminimą, ragindami šalies premjerą surasti jos žudikus.

„Kas nenori žinoti, tas yra kvailys. Kas nenori nieko daryti, tas yra bailys. Kas žino, bet nieko nedaro, tas yra bendrininkas“, – sakoma aktyvistų grupės „Užimk teisingumą“ (Occupy Justice) žinutėje, kuri buvo palikta prie ministro pirmininko Josepho Muscato biuro slenksčio.

Aktyvistai vilkėjo marškinėlius su paskutiniu žurnalistės įrašu antikorupciniame jos tinklaraštyje: „Sukčių dabar yra visur, kur bepažiūrėsi. Padėtis – beviltiška“. Judėjimo dalyviai taip pat premjerui atnešė lauramedį, po žurnalistės mirties aktyvistams tapusį stiprybės ir drąsos simboliu.

„Ministre pirmininke, tegul šis lauramedis jums primena, kad mes mėnesį laukėme, kol jūs imsitės veiksmų dėl mūsų reikalavimo įvykdyti teisingumą“, – sakoma žinutėje.

Vėliau ketvirtadienį žmonės turėtų rinktis Valetoje, kur lygiai prieš mėnesį 53 metų D. Caruanos Galizios automobilyje sprogo paslėpta bomba. Ši reta ataka pateko į pasaulio žiniasklaidos pirmuosius puslapius.

Žurnalistė ne vienerius metus rašė apie korupciją premjero J. Muscato artimoje aplinkoje, o pastaruoju metu jos žurnalistinių tyrimų taikiklyje buvo atsidūrusi ir opozicija.

Maltos žiniasklaida pranešė, kad policija ieškojo automobilio, kuris buvo pastebėtas netoli sprogimo vietos, tačiau vėliau nuorodą į automobilį atmetė kaip nepatikimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi