Pasaulyje

2017.11.16 17:30

D. Trumpas džiaugiasi Kinijos sprendimu siųsti į Šiaurės Korėją specialųjį pasiuntinį

ELTA 2017.11.16 17:30

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį džiaugėsi Kinijos sprendimu siųsti į Šiaurės Korėją specialųjį pasiuntinį, nes neseniai vykusio turo po Aziją metu D. Trumpas spaudė Pekiną daugiau daryti, siekiant pažaboti Pchenjano branduolines grėsmes.

„Kinija siunčia į Šiaurės Korėją pasiuntinį ir delegaciją – didelis žingsnis, pažiūrėsime, kas įvyks!“, – tviteryje rašė JAV prezidentas.

Trečiadienį Kinijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad prezidento Xi Jinpingo specialusis pasiuntinys Song Tao šią savaitę vyks į Šiaurės Korėją aptarti praėjusį mėnesį įvykusio Kinijos komunistų partijos suvažiavimo ir „kitų abiem šalims aktualių klausimų“.

Ministerijos atstovas neatskleidė, ar bus aptariamas branduolinės veiklos klausimas, tačiau jis teigė, kad Kinija „yra įsipareigojusi Korėjos pusiasalio pavertimui nebranduoline zona ir tam, kad šis klausimas būtų sprendžiamas per dialogą ir konsultacijas“.

JAV prezidentas ragino regioną laikytis bendros pozicijos Šiaurės Korėjos keliamos grėsmės atžvilgiu, kuri pastaraisiais mėnesiais įvykdė virtinę raketų bandymų ir šeštąjį galingiausią branduolinį bandymą bei šiais veiksmais sukėlė pasauliui nerimą.

Apie sprendimą siųsti pasiuntinį Kinija pranešė praėjus vos dienai po to, kai D. Trumpas užbaigė savo vizitą po Aziją. Jo metu JAV prezidentas lankėsi Japonijoje, Pietų Korėjoje, Kinijoje, Vietname ir Filipinuose, daugiausiai dėmesio buvo skiriama Šiaurės Korėjai.

Song Tao bus pirmasis nuo 2016 metų spalio Šiaurės Korėjoje apsilankysiantis Kinijos pasiuntinys. Paskutinį kartą vizitą Šiaurės Korėjoje surengė užsienio reikalų ministro pavaduotojas Liu Zhenminas. Tuo tarpu Kinijos prezidentas niekada nebuvo susitikęs su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu.