Pasaulyje

2017.11.16 13:27

Zimbabvės prezidentas atsisako atsistatydinti

ELTA 2017.11.16 13:27

Zimbabvės prezidentas Robertas Mugabe derybose su kariškiais, kuriose tarpininkauja katalikų kunigas, atsisako atsistatydinti. Tai ketvirtadienį pranešė „Reuters“, remdamasi šaltiniais šalies specialiosiose tarnybose.

Agentūros duomenimis, R. Mugabe reikalauja surengti valdančiosios partijos ZANU-PF lyderio rinkimus. Jis teigia galįs pasitraukti iš valdžios tik tuo atveju, jeigu pralaimės partijos vadovo rinkimus.

Derybose tarp R. Mugabe ir kariškių, paėmusių situacijos Zimbabvėje kontrolę į savo rankas, tarpininkauja katalikų dvasininkas Fidelis Mukonoris (R. Mugabe yra katalikas).

Zimbabvės žvalgybos ataskaitos, su kuriomis susipažino agentūra, rodo, kad buvęs slaptųjų tarnybų vadovas Emersonas Mnangagwa, šį mėnesį netekęs viceprezidento posto, pastaraisiais metais slapta vedė derybas su kariškiais ir opozicija dėl galimos būsimos politinės konfigūracijos šalyje po R. Mugabe pasitraukimo.

Trečiadienio vakarą į Zimbabvės sostinę Hararę grįžo opozicijos lyderis, Judėjimo už demokratines permainas vadovas Morganas Tsvangirai, kuris užsienyje gydėsi vėžį. Jo atvykimas skatina daryti prielaidą, kad šalyje ruošiamasi laikotarpiui po R. Mugabe atstatydinimo.

Trečiadienį buvo sužinota, kad Zimbabvės kariškiai sulaikė šalies prezidentą R. Mugabe ir jo šeimą, užblokavo kelius į vyriausybės pastatus, parlamentą ir teismus Hararėje, taip pat užėmė valstybinės televizijos pastatą. Patys kariškiai patikino, kad tai nėra valstybės perversmas ir kad jie imasi veiksmų prieš „nusikaltėlius“ prezidento aplinkoje.