Pasaulyje

2017.11.16 15:02

V. Putinas pirmą kartą pasikalbėjo su Rytų Ukrainos separatistų lyderiais

ELTA 2017.11.16 15:02

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas su Rytų Ukrainos separatistų lyderiais aptarė apsikeitimo kaliniais klausimą. Tai buvo pirmasis tiesioginis Rusijos vadovo kontaktas su prorusiškų separatistų respublikomis, kurį Kremlius pripažino viešai.

Kremlius vėlų trečiadienio vakarą informavo, kad V. Putinas telefonu pasikalbėjo su vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ lyderiu Aleksandru Zacharčenka ir „Luhansko liaudies respublikos“ lyderiu Igoriu Plotnickiu.

Rusijos vadovas anksčiau trečiadienį buvo susitikęs su Ukrainos politiku Viktoru Medvedčiuku, kuris yra vienas Kijevo atstovų derybose su separatistais, ir su kuriuo jį sieja artimi asmeniniai ryšiai.

V. Medvedčiukas paprašė V. Putino padėti derantis dėl 306 Kijevo vyriausybės kalinamų separatistų iškeitimo į 74 separatistinėse respublikose kalinamus ukrainiečius. Tą norima padaryti dar iki Kalėdų.

Kremliaus teigimu, V. Putinas aptarė V. Medvedčiuko pasiūlymą su A. Zacharčenka ir I. Plotnickiu, ir jie „parėmė šią iniciatyvą“.

Abu separatistų lyderiai ketvirtadienį patvirtino palaikantys šį pasiūlymą.

Kijevas kaltina Maskvą kurstant nuo 2014 metų Rytų Ukrainoje vykstantį konfliktą ir separatistams teikiant ginkluotę bei papildant jų gretas savo kariais. Rusija tokius įtarimus neigia, sakydama, kad jei ir yra separatistų pusėje kovojančių rusų, visi jie – savanoriai.