Pasaulyje

2017.11.15 13:10

Kinija siųs į Šiaurės Korėją specialųjį pasiuntinį

ELTA2017.11.15 13:10

JAV prezidentui Donaldui Trumpui užbaigus savo turą po Aziją, kuriame didžiausias dėmesys buvo skiriamas Šiaurės Korėjos branduolinei grėsmei, trečiadienį paskelbta, kad Kinija šią savaitę siųs į Šiaurės Korėją specialųjį pasiuntinį.

Kinijos prezidento Xi Jinpingo specialusis pasiuntinys Song Tao į Šiaurės Korėją vyks penktadienį. Tikimasi, kad pasiuntinys ragins Šiaurės Korėją išeiti iš aklavietės branduoliniu klausimu. Tačiau oficiali naujienų agentūra Xinhua skelbė, kad specialusis pasiuntinys Šiaurės Korėjoje aptars praėjusį mėnesį įvykusį Kinijos komunistų partijos suvažiavimą. 

Pekinui ruošiantis šiai misijai, Pchenjanas toliau tęsė žodžių karą su D. Trumpu. Valdančiosios Šiaurės Korėjos partijos laikraštyje buvo teigiama, kad už Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-Uno įžeidimą JAV prezidentas nusipelnė mirties bausmės.

Kinija apie sprendimą siųsti pasiuntinį paskelbė praėjus dienai po to, kai JAV prezidentas užbaigė turą po Aziją. Jo metu D. Trumpas lankėsi Japonijoje, Pietų Korėjoje, Kinijoje, Vietname ir Filipinuose, jis kalbėjosi su Kinijos prezidentu ir ragino imtis skubių veiksmų dėl Šiaurės Korėjos suvaldymo.

JAV prezidentas taip pat ragino regioną laikytis vieningos pozicijos Šiaurės Korėjos keliamos grėsmės atžvilgiu. Pastaraisiais mėnesiais virtinę raketų bandymų atlikusi ir šeštąjį bei galingiausią branduolinį bandymą įvykdžiusi Šiaurės Korėja sukėlė pasauliui nerimą. 

Sungas Tao bus pirmasis nuo 2016 metų spalio oficialų vizitą į Šiaurės Korėją surengęs Kinijos pareigūnas. Paskutinį kartą šioje šalyje lankėsi Kinijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Liu Zhenminas, bet Kinijos prezidentas niekada nebuvo susitikęs su Kim Jong-Unu.