Pasaulyje

2017.11.15 11:55

Rusijos parlamentarai pritarė teisės aktui, nukreiptam prieš užsienio žiniasklaidą

ELTA 2017.11.15 11:55

Rusijos parlamentarai trečiadienį pritarė naujam teisės aktui, leidžiančiam užsienio žiniasklaidos priemones įtraukti į „užsienio agentų“ sąrašus. Tokio žingsnio Rusija ėmėsi po to, kai Rusijos valstybės kontroliuojamam transliuotojui „Russia Today“ (RT) buvo nurodyta užsiregistruoti Jungtinėse Valstijose užsienio agentu.

Parlamentarai pritarė pakeitimams, kurie leistų finansavimą iš užsienio gaunančias tarptautines žiniasklaidos priemones priskirti „užsienio agentams“.

Tokios žiniasklaidos priemonės kaip „Amerikos balsas“ (Voice of America) ir „Laisvosios Europos radijas / Laisvės radijas“ (Radio Free Europe/Radio Liberty), kurios gauną finansinę paramą iš JAV Kongreso, bus priverstos užsiregistruoti Rusijoje užsienio agentais.

Tačiau parlamentarai pateikė prieštaringus pareiškimus dėl to, ar įstatymas galėtų būti taikomas komerciniam JAV televizijos tinklui CNN. 

Remiantis naujienų agentūros TASS pranešimais, 409 parlamentarai iš 450 balsavo už pakeitimus. Žemesniųjų parlamento rūmų pirmininko pavaduotojas Piotras Tolstojus sakė, kad tokių priemonių imtis paskatino JAV veiksmai. 

„Buvome priversti priimti šį sprendimą, niekas iš mūsų nenorėjo priimti tokio sprendimo ir jis visai neturės įtakos žodžio laisvei mūsų šalyje“, - sakė P. Tolstojus.

Pakeitimams dar turės pritarti Federacijos Taryba, o galiausiai teisės aktą turės pasirašyti Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.