Pasaulyje

2017.11.14 17:07

Generalinį prokurorą apklaus dėl D. Trumpo kampanijos ryšių su Rusija

Demokratai antradienį apklaus JAV generalinį prokurorą Jeffą Sessionsą dėl ankstesnių jo pareiškimų apie JAV prezidento Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos ryšius su Rusija.

J. Sessionsas 10 val. ryto vietos laiku pasirodys prieš JAV Atstovų rūmų Teismų komitetą ir turės atsakyti į virtinę klausimų apie Teisingumo departamento darbą.

Buvusiam patarėjui užsienio politikos klausimais George`ui Papadopoului prisipažinus melavus apie savo ryšius su Rusija, tikėtina, kad demokratai užduos J. Sessionsui klausimus apie Rusiją.

J. Sessionsas anksčiau neigė ką nors žinojęs apie tai, kad kas nors iš kampanijos galėjo turėti ryšių su rusais. Pats generalinis prokuroras anksčiau buvo patekęs į kritikos ugnį, nes neatskleidė apie savo paties susitikimus su Rusijos ambasadoriumi.

Remiantis teismo dokumentais, G. Papadopoulas dalyvavo susitikime su D. Trumpu, J. Sessionsu ir kitais patarėjais, kuriame jis užsiminė apie galimybę suorganizuoti susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Šios dienos apklausose taip pat laukiama ir pasisakymų apie D. Trumpo konkurentę praėjusiuose prezidento rinkimuose Hillary Clinton – norima tirti jos veiklą.

Daugiau apie tai – pokalbis su LRT žurnalistu Vykintu Pugačiausku, tiesiogiai iš Vašingtono (žiūrėkite vaizdo įrašą).