Pasaulyje

2017.11.14 15:10

Š. Korėjos gyventojas sugebėjo įveikti labiausiai pasaulyje saugomą ruožą

Pietų Korėjos medikai iš paskutiniųjų bando išgelbėti sieną įveikusį Šiaurės Korėjos kariuomenės dezertyrą. Bent penkis kartus savų peršautas Šiaurės Korėjos kareivis padarė stebuklą – sugebėjo įveikti labiausiai pasaulyje saugomu ruožu laikomą demilitarizuotą zoną.

Prie jos jis atvažiavo automobiliu, todėl gali nepriklausyti įprastiems pasienio sargams ir galbūt turi kokios nors įdomios informacijos.

Panmunjomo miestelis ant sienos tarp Korėjų yra vienintelė demilitarizuotos zonos vieta, kur nėra minų ar tvorų, o abiejų kariuomenių kareiviai žiūri vienas kitam į veidą. Paprastai čia netgi gali apsilankyti turistai, bet tik ne pirmadienį – dieną, kai Šiaurės Korėjos dezertyrui ir pavyko pasiekti Pietus. Tačiau sumokėti teko brangiai – Šiaurės Korėjos kariai šaudė keliasdešimt kartų.

Pietų Korėja sako, kad jos kareiviai anapus sienos matė greitai važiuojantį automobilį, jis sustojo nulėkus ratui. Išlipęs vairuotojas per kulkų lietų sugebėjo perbėgti sieną ir Pietų Korėjos pareigūnai rado jį nukritusį lapų krūvoje.

Išsamiau – Algirdo Acaus reportaže.