Pasaulyje

2017.11.14 07:39

C. Puigdemont`as: Katalonijos krizė gali būti sureguliuota ir neatsiskyrus nuo Ispanijos

ELTA2017.11.14 07:39

Buvęs Katalonijos vadovas Carlesas Puigdemont`as neatmeta, kad tam tikromis aplinkybėmis būtų galima atsisakyti regiono nepriklausomybės nuo centrinės valdžios Madride. Jis tai pareiškė interviu, kurį pirmadienio vakarą paskelbė Vokietijos laikraštis „Welt“.

„Aš buvau ir esu pasirengęs pripažinti ir kitokio pobūdžio santykius su Ispanija“, – teigė jis, atsakydamas į klausimą, ar yra alternatyva nepriklausomybės reikalavimams. Anot jo, alternatyvi įvykių raida tikrai įmanoma. „Aš visada stoju už vienybę. Bet visko (kas vyksta) priežastis – 2010 metais Ispanijos ir Katalonijos parlamentų suderinto autonomijos statuso anuliavimas“, – pareiškė jis.

C. Puigdemont`as tiesiai neatsakė į klausimą, ar jis dalyvaus gruodžio 21 d. Katalonijoje įvyksiančiuose rinkimuose, kuriuos paskyrė Ispanijos vyriausybė. „Aš būsiu kandidatas tik tuo atveju, jeigu mūsų gretose bus stipri koalicija, ir tik todėl, kad būtų užblokuotas konstitucijos 155-ojo straipsnio taikymas, taip pat suniveliuota Ispanijos valstybės padaryta žala“, – pažymėjo buvęs Katalonijos vyriausybės vadovas.

Spalio 27 d. Katalonijos parlamentas pagal referendumo rezultatus patvirtino rezoliuciją dėl nepriklausomos respublikos paskelbimo. Lapkričio 8 d. Ispanijos Konstitucinis teismas pripažino šį dokumentą negaliojančiu. C. Puigdemont`as šiuo metu yra Belgijoje, Ispanija reikalauja jį deportuoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt