Pasaulyje

2017.11.13 13:32

Holivude šimtai demonstrantų surengė eitynes prieš seksualinį priekabiavimą

BNS 2017.11.13 13:32

Holivude šimtai demonstrantų sekmadienį surengė eitynes su šūkiu #MeToo (Ir aš), stiprėjant judėjimui prieš seksualinį priekabiavimą ir išnaudojimą, kuris kilo kino magnatui Harvey Weinsteinui ir visai virtinei kitų įtakingų kino pasaulio veikėjų susidūrus su viešais kaltinimais nederamu elgesiu.

Demonstrantai buvo susirinkę prie legendinio Holivudo teatro „Dolby“, kuriame vyksta „Oskarų“ įteikimo ceremonijos.

Protestuotojai laikė plakatus su užrašais „Tai, kaip rengiuosi, nereiškia „Taip“!!!“, „#MeToo“ ir „Vienykitės kovai su patriarchatu“.

Protestas buvo surengtas daugybei moterų ir vyrų viešai pateikus baisių detalių apie sistemingą seksualinį išnaudojimą, kurį vykdė kino industrijos – ir ne tik jos – atstovai.

Kampanija #MeToo už priekabiavimo ir išnaudojimo pasmerkimą kilo spalio viduryje, socialiniame tinkle „Twitter“; moterys iš viso pasaulio pasakoja apie savo patirtą seksualinį priekabiavimą.

„Tikrai džiaugiuosi atėjusi čia, nes kaip tik Holivudas atvėrė šiuos vartus“, – laikraščiui „The Los Angeles Times“ sakė Tarana Burke, kuri padėjo įsteigti organizaciją „Just Be Inc.“

„Tikrai simboliška, kad įvyko tokia demonstracija, ne su Holivudo žvaigždėmis, bet Holivude“, – pridūrė ji.

Praėjusią savaitę komikas Louisas C. K. tapo dar viena Holivudo figūra, kurią užgriuvo kaltinimai seksualiniu išnaudojimu. Skandalas, be H. Weinsteino, taip pat yra įtraukęs prodiuserį ir režisierių Brettą Ratnerį, scenaristą ir režisierių Jamesą Tobacką, aktorių Keviną Spacey ir muzikos magnatą bei televizijos prodiuserį Benny Mediną.