Pasaulyje

2017.11.13 12:59

ES įvedė sankcijas Venesuelai

ELTA 2017.11.13 12:59

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai pirmadienį patvirtino tikslines sankcijas Venesuelai. Jose, be kita ko, – ir ginklų embargas šaliai.

Naujosios sankcijos – atsakas į kelis mėnesius Venesueloje besitęsiančią politinę suirutę, kurią dar labiau pagilino prezidento Nicolas Maduro bandymas sustiprinti savo galią ir sumažinti opozicijos kontroliuojamos Nacionalinės Asamblėjos įtaką įsteigiant naują valdžios organą – Konstitucinę asamblėją, – kuriai turėjo tekti užduotis perrašyti šalies konstituciją.

Be ginklų embargo, į naująjį ES sprendimą taip pat įtraukta iniciatyva sukurti teisinę sistemą, kuri, prireikus, leistų įvesti draudimus asmenims ir organizacijoms atvykti į Bendrijos šalis ir įšaldyti jų turtą.

„Šios priemonės bus taikomos palaipsniui ir lanksčiai ir galės būti išplėstos, pritaikant jas tiems, kurie yra susiję su demokratijos principų arba teisinės valstybės principų negerbimu ir žmogaus teisių pažeidimais“, – rašoma Bendrijos užsienio reikalų ministrų pareiškime.

„Šiomis priemonėmis nesiekiama pakenkti Venesuelos gyventojams – ES nori palengvinti jų padėtį“, – priduriama pareiškime.