Pasaulyje

2017.11.12 23:17

Ukrainos kariai skundžiasi: ginklai ir karinė technika perkama kelis kartus brangiau

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.11.12 23:17

Ukraina ir kitąmet planuoja didinti išlaidas gynybai, tačiau dėl korupcijos skandalų, su Rusijos remiamais separatistais kariaujantys kariai skundžiasi, kad jiems už savo pinigus tenka pirkti ne tik ginklus, bet ir plaktukus ar vinis įtvirtinimams statyti. Jau kone ketverius metus besitęsiantis karas rytų Ukrainoje nusinešė dešimties tūkstančių žmonių gyvybes. LRT žurnalistų pasakojimas iš fronto linijos Donbase.

Automobiliai viena didžiausių problemų fronte – jie dažnai genda, nukenčia nuo apšaudymų. Tačiau kariai kalba ir apie kitas problemas. 

 „Standartinis apkasas šiuolaikinio karo Ukrainoje, kuris, mano nuomone, niekuo nesiskiria nuo apkasų, kurie buvo Pirmajame pasauliniame kare. Ukrainos karių apsaugos lygis gana žemas, palyginti su NATO standartais“, – sako karys savanoris Sergejus Judinas.

Palyginti su karo pradžia, dabar Ukrainos karių aprūpinimas pagerėjo. Didėja ir išlaidos gynybai – kitąmet planuojama skirti kone tris milijardus eurų. 

Ukrainos elitiniai būriai aprūpinti tuo, ko reikia. Šalis gauna paramos ir iš Vakarų – Lietuva perdavė nebenaudojamą amuniciją, amerikiečiai svarsto ar skirti milijonines paskolas ginkluotei iš Jungtinių Valstijų pirkti. Dėl karo atsigavo Ukrainos gynybos pramonė. 

„Tai buvo didelis postūmis Ukrainos gynybos pramonei – ne tik dėl remonto ir modernizavimo, bet ir dėl naujų technologijų kūrimo. Kaip žinote, iki 2014-ųjų Ukrainos gynybos pramonė nieko nekūrė. Dabar valstybinės ir privačios kompanijos kažką daro, daugiau kuria“, – teigia bendrovės „Practika“ plėtros direktorius Sergejus Vilkovas. 

Korupcijos skandalai krečia kariuomenę, kai ginklai ir karinė technika perkama kelis kartus brangiau. 

Kariai pasakoja, kad ir nupirkta ginkluotė dažnai lieka sandėliuose. Kai kur trūksta net paprasčiausių smėlio maišų.  Tad Ukrainos karių kasdienybė gerokai skurdesnė. Pasak jų, kovojant su separatistais, labiausiai trūksta optikos. 

Daugiau apie Ukrainos karių kasdienybę – Edvardo Špoko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.