Pasaulyje

2017.11.12 22:34

D. Trumpas sukritikavo besipriešinančius geresniems santykiams su Maskva

BNS2017.11.12 22:34

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė palaikantis šalies žvalgybos pranešimus, jog Rusija kišosi į pernykščius šalies vadovo rinkimus, tačiau sukritikavo besipriešinančius geresniems santykiams su Maskva.

Buvę svarbūs D. Trumpo sąjungininkai yra tiriami dėl galimo bendradarbiavimo su Kremliumi, o Maskvos kišimosi į rinkimus klausimas temdė prezidento 12-os dienų kelionės po Aziją pabaigą.

Spaudos konferencijos metu D. Trumpo buvo paprašyta patikslinti savo prieš dieną išsakytus komentarus apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino nuomonę, jog Maskva niekada nebandė padaryti įtakos rinkimams JAV.

„Manau, kad jis galvoja, jog Rusija nesikišo į rinkimus“, – sakė prezidentas.

„Nekalbant apie tai, tikiu tuo ar ne, aš tikiu mūsų agentūromis. Aš tikiu mūsų (...) žvalgybos agentūromis“, – pridūrė jis.

Visgi vėliau tviteryje D. Trumpas smerkė kritikus, kurie kėlė abejones dėl jo bandymų pagerinti santykius su Rusija.

„Visada žaisti politiką yra blogai mūsų šaliai. Noriu išspręsti Šiaurės Korėjos, Sirijos, Ukrainos, terorizmo klausimus, o Rusija čia gali smarkiai padėti!“, – teigė šalies vadovas.

Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovas Mike`as Pompeo šeštadienį patvirtino pavasarį išsakytus žvalgybos institucijų vadovų teiginius, jog Rusija kišosi į 2016 metų JAV prezidento rinkimus.

Populiariausi