Pasaulyje

2017.11.13 15:01

Aukų skaičius auga: Irake ir Irane žuvo jau 348 žmonės

Sekmadienio vakarą galingas žemės drebėjimas supurtė Rytų Iraką, Kurdistano teritoriją netoli Irano sienos. Žemės drebėjimo metu žuvo mažiausiai 348 žmonės, dar apie 7 tūkst. sužeisti.

„Kuriame tris skubios pagalbos stovyklas“, – sakė Irano Kermanšaho provincijos gubernatoriaus pavaduotojas Mojtaba Nikkerdaras. Vien Irane vietos prisiglausti ieško 70 tūkstančių žmonių. Drebėjimo stiprumas siekė 7,3 balo.

Irano gelbėjimo tarnybų direktorius Piras Hosseinas Koolivandas sakė, kad „sudėtinga siųsti į kaimus gelbėtojų komandas, nes keliai buvo atkirsti... įvyko nuošliaužų“.

Smarkiausiai nuo drebėjimo nukentėjo Irano Kermanšaho provincijoje esantis Kasre Širinas bei už 40 km į šiaurės vakarus esantis Azgalės miestas, pranešė oficiali naujienų agentūra IRNA.

Pasak agentūros, į nelaimės zoną, kur vietomis dingo elektra, buvo išsiųsta 30 Raudonojo Kryžiaus komandų.

Suleimanijoje gyventojai gelbėjosi bėgdami iš savo namų; buvo gauta pranešimų apie pastatams padarytą žalą, pranešė naujienų agentūros AFP reporteris iš įvykio vietos.

Drebėjimas buvo juntamas ir Turkijoje

Drebėjimas, kurio žindinys buvo gana giliai – 25 km gylyje – apie 20 sekundžių buvo juntamas ir Irako sostinėje Bagdade, o kitose provincijose – kiek ilgiau, informavo AFP žurnalistai.

Tuo tarpu Irane drebėjimas supurtė kelis vakarinius šalies miestus, įskaitant Tebrizą.

Požeminis smūgis buvo juntamas ir pietryčių Turkijoje „nuo Malatijos iki Vano“, nurodė AFP korespondentas. Pranešama, kad Dijarbakyro mieste drebėjimo išsigandę gyventojai bėgo iš savo namų.

Irano teritorijoje yra keli dideli tektoniniai lūžiai, o silpnų seisminių smūgių šalyje užfiksuojama beveik kasdien. 2003 metais 6,6 balo žemės drebėjimas sulygino su žeme istorinį Bamo miestą – tąsyk žuvo apie 26 tūkst. žmonių.

Daugiau nei 7 balų stiprumo žemės drebėjimas sukėlė paniką – žmonės puolė bėgti iš pastatų į gatves. Irako sostinėje Bagdade iš mečečių per garsiakalbius buvo sakomos maldos. Nukentėjusiuose rajonuose dirba gelbėjimo tarnybos, jiems trukdo dėl drebėjimo atsiradusios žemės nuošliaužos.

Earthquake in Kuwait #kuwait #iran #iraq

Magnitude : 7.6

Region : Iran Iraq Border pic.twitter.com/moMeoyXbjB