Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.12 18:35

Irake rasti bendri „400 IS aukų“ kapai

Irako šiaurėje netoli buvusio džihadistų bastiono Chavidžos rasti bendri kapai, kuriuose yra mažiausiai 400 numanomų „Islamo valstybės“ (IS) aukų palaikai, pranešė regiono gubernatorius.

Virtinė šiurpių radinių yra karinėje bazėje už maždaug 3 km nuo miesto, kurią džihadistai „pavertė egzekucijų vieta“, šeštadienį sakė Kirkuko gubernatorius Rakanas Saidas.

„Buvo įvykdytos egzekucijos ne mažiau kaip 400 žmonių“, – sakė jis ir pridūrė, kad kai kurie jų buvo su mirti pasmerktų kalinių uniformomis, o kai kurie – su civiliais drabužiais.

Iš Chavidžos, esančios 240 km į šiaurę nuo Bagdado, Irako pajėgos IS išstūmė spalio mėnesį, per didelio masto puolimą, kurio metu grupuotė neteko labai daug 2014 metais užimtų teritorijų.

Vyriausybinės pajėgos, vykdydamos puolimą visoje šalyje, džihadistų valdytose teritorijose rado dešimtis bendrų kapų su šimtais palaikų.

Kapai netoli Chavidžos buvo surasti pagal „vietos gyventojų pasakojimus“ Irako kariškiams, sakė generolas Mortada al Luwaibi.

To rajono ūkininkas Saadas Abbasas naujienų agentūrai AFP sakė, kad per trejus IS valdymo metus matė, kaip grupuotės kovotojai „važinėdavo automobiliais su savo kaliniais“.

„Jie juos nušaudavo, o tada išmesdavo juos ant žemės ar sudegindavo jų palaikus“, – sakė S. Abbasas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi