Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.12 17:11

Šimtai demonstrantų Briuselyje reiškė paramą Katalonijos nepriklausomybei

BNS 2017.11.12 17:11

Keli šimtai žmonių sekmadienį Briuselyje dalyvavo mitinge, kurio metu reiškė paramą Katalonijos nepriklausomybei, griežtai kritikavo Europos Sąjungą ir reikalavo Ispanijos paleisti kalinamus regiono pareigūnus.

Belgijoje esantis katalonų lyderis Carlesas Puigdemont`as demonstracijoje, kurioje dalyvavo keli europarlamentarai ir buvę Katalonijos vyriausybės nariai, nepasirodė.

„Demokratija Ispanijoje ne tik serga – ji praktiškai mirusi“, – demonstrantams pasakė ispanų europarlamentaras Josepas-Maria Terricabrasas, kuris pritaria Katalonijos nepriklausomybei.

„Galvoju, absoliučiai baisu, jog Europos institucijos nesupranta, kad kai puolama demokratija, negali pritarti (Ispanijos premjerui) Mariano Rajoy ir institucijoms Ispanijoje, kurios yra už įstatymo“, – pridūrė jis.

Protestas, kuris buvo surengtas keli metrai nuo pagrindinių Europos Sąjungos institucijų, įvyko kitą dieną po to, kai šimtai tūkstančių katalonų protestavo prieš regiono pareigūnų įkalinimą už jų siekį paskelbti Katalonijos nepriklausomybę.

Briuselyje protestuotojai laikė kalinamų pareigūnų nuotraukas ir užrašus „Gėda“, susijusius su tuo, kad ES neparėmė katalonų.

Mitinge taip pat buvo daug Belgijos Flandrijos regiono, kur dauguma gyventojų kalba olandiškai, vėliavų. Flamandų nacionalistai labai palaiko katalonų reikalą.

ES buvo „įkurta ne tam, kad Europoje grįžtų diktatūra ir fašizmas“, sakė nušalintasis Katalonijos sveikatos apsaugos ministras Antoni Cominas.

Jo kalbą minia pertraukdavo šūksniais „Libertad“ („Laisvė“) ir „Čia ne visi“, turint omenyje Ispanijoje kalinamus katalonų pareigūnus.

A. Cominas yra vienas iš penkių pareigūnų, kurie pabėgo į Belgiją, kai Ispanija atleido Katalonijos vyriausybę ir įvedė pusiau autonominiame regione tiesioginį valdymą. Tai buvo padaryta Katalonijos parlamentui praėjusį mėnesį paskelbus nepriklausomybę.

Belgijos teisėjai nagrinėja Ispanijos išduotą Europos arešto orderį minėtiems penkiems katalonams, kurie yra kaltinami antivyriausybine veikla ir maištu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi