Pasaulyje

2017.11.12 17:31

Turkija neigia siūliusi pinigų už Erdogano priešininko išdavimą iš JAV

BNS2017.11.12 17:31

Turkija atmetė teiginius, kad Ankara Jungtinėms Valstijoms siūlė kelis milijonus dolerių (eurų) už prezidento Recepo Tayyipo Erdogano politinio priešininko išdavimą, ir pavadino juos absurdiškais.

Anot JAV žiniasklaidos, Vašingtono tyrėjai aiškinasi, ar buvęs Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Michaelas Flynnas aptarinėjo musulmonų pamokslininko Fethullah Guleno iišdavimą mainais į slaptą išmoką.

Ankara F. Guleno judėjimą kaltina dėl nesėkmingo 2016 metų liepos 15-osios bandymo nuversti R. T. Erdoganą ir spaudė JAV jį išduoti. Pamokslininkas Jungtinėse Valstijose gyvena nuo 1999 metų.

F. Gulenas, turintis daug sekėjų turkų, jam ir jo judėjimui reiškiamus kaltinimus griežtai neigia.

„Visi įtarimai, kad Turkija dėl jo išdavimo griebtųsi priemonių, neatitinkančių teisinės valstybės, yra absoliučiai neteisingi, absurdiški ir nepagrįsti“, – šeštadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Turkijos ambasada Vašingtone.

Televizija NBC ir laikraštis „The Wall Street Journal“ penktadienį pranešė, kad JAV specialusis prokuroras Robertas Muelleris tiria M. Flynno susitikimą su Turkijos aukšto rango pareigūnais; šis susitikimas įvyko praėjus kelioms savaitėms nuo Donaldo Trumpo pergalės pernai prezidento rinkimuose.

Teigiama, kad per tą susitikimą buvo aptarta slapta išmoka iki 15 mln. dolerių (12,8 mln. eurų), jeigu M. Flynnas suorganizuotų F. Guleno deportavimą į Turkiją ir padėtų išlaisvinti JAV kalinamą su R. T. Erdoganu siejamą iraniečių ir turkų verslininką Rezą Zarrabą.

NBC ir „The Wall Street Journal“ rėmėsi daugeliu apie R. Muellerio tyrimą informuotų šaltinių. Šis specialusis prokuroras vadovauja tyrimui, kurio siekiama išsiaiškinti, ar D. Trumpo rinkimų kampanijos nariai slapta susimokė su Rusija, besikišančia į JAV rinkimus.

Anot laikraščio, neaišku, kaip toli tas pasiūlymas buvo pažengęs, be to nėra ženklų, kad kokios nors sumos būtų buvusios išmokėtos.

M. Flynno advokatai minimus įtarimus pavadino „piktinančiais ir neteisingais“.

Kaip teigiama NBC ir „The Wall Street Journal“ pranešimuose, per minimas diskusijas buvo aptartos detalės, kaip F. Guleną galima būtų slapta privačiu lėktuvu nuskraidinti į izoliuotą turkų kalėjimą Imrali saloje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.