Pasaulyje

2017.11.12 16:45

D. Trumpas atvyko į Filipinus

ELTA 2017.11.12 16:45

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį atvyko į Manilą. Tuo metu Filipinų valdžia atsargiai priėmė JAV lyderio pasisiūlymą būti arbitru regiono teritoriniuose nesutarimuose dėl Pietų Kinijos jūros. 

D. Trumpą sostinėje pasitiko aukščiausi šalies pareigūnai. Tuo metu kiti regiono lyderiai, dalyvaujantys Pietryčių Azijos šalių asociacijos (ASEAN) susitikime, turėjo lėktuvais leistis šiauriniame Ancheleso mieste. 

Sekmadienį vakare JAV prezidentas turėtų dalyvauti iškilmingoje vakarienėje, skirtoje pažymėti 50-ąsias ASEAN įkūrimo metines. Viršūnių susitikimas numatomas pirmadienį. 

Tikimasi, kad ASEAN ir Kinija paskelbs apie derybų pradžią. Šiomis derybomis siekiama susitarti dėl formalių procedūrų, kad būtų išvengta konfrontacijos ginčijamose Pietų Kinijos jūros teritorijose, gausiose mineralinių išteklių. 

Viešėdamas Vietname, D. Trumpas pasisiūlė tarpininkauti regiono derybose, nes esą yra „labai geras tarpininkas ir labai geras arbitras“. 

Filipinai pasveikino JAV lyderio iniciatyvą, bet pareiškė, kad dėl to derėtų pasitarti su kitomis suinteresuotomis šalimis, įskaitant Kiniją. Pastaroji dažnai atsisako aptarti klausimą dėl Pietų Kinijos jūros regioniniuose susitikimuose, nes esą reikalą reikėtų spręsti dvišaliais susitarimais.