Pasaulyje

2017.11.12 14:06

Holivudas sveikina skandalą, nušviečiantį nederamą seksualinį elgesį

BNS2017.11.12 14:06

Kino kūrėjai šeštadienį sveikino Holivudą apėmusį skandalą dėl nederamo seksualinio elgesio ir vadino jį pozityviu momentu, galinčiu nutraukti dešimtmečius trukusį išnaudojimą ir pasitarnauti pavyzdžiu kitoms sritims. 

Keli režisieriai per metinį Kino meno ir mokslo akademijos Valdytojų apdovanojimų renginį naujienų agentūrai AFP sakė, kad įtarimų Harvey Weinsteinui, Kevinui Spacey ir kitiems lavina galėtų pagaliau priversti reformuoti kino industriją ir apsaugoti būsimas kylančias žvaigždes. 

Jamesas Gunnas, filmų „Galaktikos sergėtojai“ režisierius, sakė, jog visa tai „tikrai pozityvu visai industrijai“. 

„Tokie dalykai egzistavo ilgą laiką, stabdė darbų srautą, kenkė kūrybiškumui, kenkė pinigų uždirbimui; ir iš to nieko gera mums“, – sakė jis. 

Pripažintas režisierius pakartojo ankstesnius teiginius, kad vienas kunigas jo katalikiškoje mokykloje Mančesteryje Misūrio valstijoje buvo pedofilas. 

„Man tai nušviečia daug dalykų ... Ir tuo pačiu metu daug žmonių Holivude yra tikrai baisūs žmonės, bet tai galiausiai iškyla į šviesą“, – pridūrė jis. 

J. Gunnas kalbėjo prieš tai, kai kino veteranas Donaldas Sutherlandas per renginį Holivudo Ray Dolby salėje atsiėmė garbės „Oskarą“ už „neišdildomų veikėjų, pavaizduotų su tvirtu tiesumu, gyvenimą“. 

Iškilmingoje vadinamųjų garbės „Oskarų“ įteikimo ceremonijoje dalyvavo tokios žvaigždės kaip Jennifer Lawrence, Jake'as Gyllenhaalas, Tomas Hanksas, Chadwickas Bosemanas ir Emma Stone, kuri beveik visą vakarą kalbėjosi su buvusiu vaikinu ir kolega iš „Žmogaus-voro“ (Spiderman) Andrew Garfieldu.

„Oskarui“ nominuotas „Atvykimo“ (Arrival) ir „Bėgančio skustuvo ašmenimis 2049“ (Blade Runner 2049) režisierius Denis Villeneuve'as AFP sakė, jog „labai pozityvu“, kad išnaudojimo aukos galiausiai prabilo. 

„Holivudas yra visuomenės veidrodis ir galvoju, jog tai, kas vyksta čia, viliuosi, išplis į visuomenę, nes tokių dalykų negali būti“, – sakė jis. 

„Mes gyvename 2017-aisiais. Negaliu patikėti, kad tai vis dar vyksta šiandien“, – pridūrė jis. 

Andy Serkisas, labiausiai garsėjantis darbais Peterio Jacksono „King Kongo“ (King Kong) ir „Žiedų valdovo“ filmuose, išreiškė viltį, kad skandalas paskatins demaskuoti seksualinius išnaudotojus ir politikos sferoje. 

„Viliuosi, kad iš to išeis kažkoks didelis dalykas … ir žmonės galios pozicijose negalės jausti, kad gali išsisukti būdami fanatikai ar chuliganai, grobuoniški ar piktnaudžiaujantys valdžia“, – AFP sakė aktorius, kuris šiemet debiutavo kaip režisierius su „Noru gyventi“ (Breathe).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt