Pasaulyje

2017.11.12 17:33

D. Trumpas tiki žvalgybos teigimu apie Rusijos kišimąsi į JAV rinkimus

BNS2017.11.12 17:33

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė palaikąs, savo šalies valdyba, tvirtinančia, kad Rusijos kišosi į prezidento rinkimus 2016 metais, bet pakartojo, kad tiki ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino asmeniniu neigimu.

„Apie tai, ar tikiu, ar netikiu – aš palaikau mūsiškes agentūras; aš tikiu mūsų žvalgybos agentūromis“, – sakė žurnalistams Hanojuje D.Trumpas.

JAV žvalgybos tarnybų vadovai Kongresui sakė, kad Rusija kišosi į rinkimus, bet V. Putinas vėl neigė bet kokį Rusijos dalyvavimą

D. Trumpas patvirtino „du ar tris“ kartus trumpai pasikalbėjęs su V. Putinu Vietnamo mieste Danange, kur vyksta Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonominio bendradarbiavimo (APEC) viršūnių susitikimas.

„Jis (Putinas) sakė, kad nesikišo. Jis pasakė, kad nesikišo. Aš paklausiau jo dar kartą,“ – sakė jis žurnalistams prezidentiniame lėktuve „Air Force One“ pakeliui į Vietnamo sostinę Hanojų.

Pats V. Putinas šeštadienį pavadino kaltinimus, kad Maskva kišosi į JAV rinkimus, ypač per ryšius su D. Trumpo rinkimų kampanijos komanda, „fantazijomis“, kurias kursto Amerikos vidaus politinės kovos.

„Viskas, kas susiję su vadinamuoju Rusijos dosjė JAV, yra nuolatinės vidaus politinės kovos pasireiškimas,“ – pareiškė jis ir pridūrė, jog teiginiai, kad jo dukterėčia buvo susitikusi su buvusiu D. Trumpo patarėju George'u Papadopoulos, yra „kažkokios fantazijos“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.