Pasaulyje

2017.11.11 17:08

V. Putinas žada „tinkamą atsaką“ į JAV „puolimą“ prieš Kremliaus ruporą RT

BNS2017.11.11 17:08

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį pavadino Vašingtono nurodymą Kremliaus finansuojamai televizijai RT registruotis užsienio agentu Rusijos žiniasklaidos „puolimu“ ir pažadėjo imtis „tinkamų“ atsakomųjų priemonių.

RT, anksčiau žinoma kaip „Russia Today “, ketvirtadienį pranešė, kad JAV teisingumo departamentas nurodė jai iki pirmadienio užregistruoti savo įmonę Amerikoje „užsienio agentu“. Departamentas įspėjo, kad jei televizija nepaklus šiam nurodymui, jos vadovė bus areštuota, o sąskaitos – įšaldytos.

„Mūsų žiniasklaidos puolimas yra mūsų žodžio laisvės puolimas“, – pareiškė V. Putinas žurnalistams per Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonominio bendradarbiavimo (APEC) viršūnių susitikimą Vietnamo mieste Danange.

„Jie nuėjo (RT) de facto uždarymo keliu, – sakė jis. – Bus tinkamas atsakas.“

JAV žvalgyba apkaltino RT ir Rusijos valstybinę naujienų agentūrą „Sputnik“ per 2016 metų Amerikos prezidento rinkimus skleidus klaidingą informaciją, kuri galėjo turėti įtakos jų rezultatams.

Kilus ažiotažui, JAV Valstybės departamentas pareikalavo, kad RT užregistruotų savo įmonę Amerikoje „užsienio agentu“ pagal Užsienio agentų registracijos aktą. Šis aktas yra skirtas užsienio šalių politiniams interesams atstovaujantiems teisininkams ir lobistams.

RT penktadienį pranešė, kad įvykdys šį reikalavimą, tačiau apskųs jį teismui.

„Kaip sakoma tokiose situacijose, mes esame nusivylę“, – pareiškė V. Putinas.

„Nėra ir negali būti jokio patvirtinimo, kad mūsų žiniasklaida kišosi (į JAV prezidento rinkimus),“ – sakė Rusijos prezidentas. Anot jo, RT reklamai išleista pinigų suma buvo menka, palyginti su visais kampanijos kaštais.

„Žiniasklaida išreiškia tam tikrą požiūrį, – sakė V. Putinas. – Galite su juo nesutikti, bet ne uždarydami žiniasklaidos priemones ar sudarydami sąlygas, dėl kurių jos negalėtų tęsti profesionalaus darbo.“

Populiariausi