Pasaulyje

2017.11.11 15:46

D. Trumpas ir V. Putinas pritarė bendram pareiškimui dėl Sirijos

ELTA2017.11.11 15:46

Jungtinių Valstijų ir Rusijos prezidentai Donaldas Trumpas ir Vladimiras Putinas, trumpai pabendravę Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) forumo kuluaruose, šeštadienį pritarė bendram pareiškimui dėl Sirijos. Kaip praneša Kremlius, jie sutarė siekti įveikti vadinamąją „Islamo valstybę“ (IS) Sirijoje.

Pareiškimą, parengtą abiejų šalių ekspertų, galutinai suderino šeštadienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas. Pareiškimas buvo specialiai parengtas susitikimui Da Nange.

Bendrame savo pareiškime prezidentai D. Trumpas ir V. Putinas pakartojo palaikantys taikos derybas Ženevoje. Jungtinės Valstijos ir Rusija pabrėžė, kad užsitęsusiam konfliktui Sirijoje nebus „karinio problemų sprendimo“, skelbia dpa, remdamasi Rusijos žiniasklaida. Oficialaus patvirtinimo iš JAV dėl pareiškimo kol kas negauta.

Abiejų šalių prezidentai patvirtino palaikantys Sirijos suverenitetą, savarankiškumą, vienybę ir teritorinį vientisumą pagal priimtą JT Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl Sirijos (Nr. 2254).

Vietname, Da Nango uostamiestyje, kur vyko APEC forumas, abiejų šalių vadovai turėjo progos trumpai pabendrauti tris kartus forumo kuluaruose. Pirmą kartą prezidentai buvo susitikę šių metų liepą Vokietijos Hamburgo mieste, kur vyko didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimas.

D. Trumpas ir V. Putinas APEC forume nesusitiko dvišalėms deryboms, nors apie tokį galimą susitikimą prieš forumą buvo daug kalbėta ir rašyta. Lapkričio 3 d. D. Trumpas pareiškė, kad gali susitikti su V. Putinu per savo turą po Azijos-Ramiojo vandenyno regiono šalis. Pasak jo, jis ketina aptarti situaciją Šiaurės Korėjoje, Sirijoje ir Ukrainoje. Tačiau penktadienį, lapkričio 10 dieną, Baltųjų rūmų atstovė spaudai Sarah Sanders pareiškė, kad derybos tarp Rusijos ir JAV lyderių neįvyks. „Kalbant apie susitikimą su V. Putinu, toks susitikimas niekad nebuvo patvirtintas, ir jis neįvyks“, – sakė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.