Pasaulyje

2017.11.10 20:34

Švedija dar pusei metų pratęs šalies sienų kontrolę

ELTA 2017.11.10 20:34

Švedijos vyriausybė dar šešiems mėnesiams pratęs šalies sienų kontrolę. Toks sprendimas buvo priimtas penktadienį ministrų kabineto posėdyje, praneša TASS.

„Vyriausybė priėmė sprendimą dėl pasienio kontrolės pratęsimo dar šešiems mėnesiams, iki 2018 metų gegužės 11 d. Sprendimas priimtas remiantis bendraisiais ES įstatymais ir vyriausybės nuomone, kad viešajai tvarkai ir vidaus saugumui tebegresia pavojus“, – sakoma Švedijos vyriausybės kanceliarijos pranešime.

Pasak Švedijos vyriausybės, „nepakankama ES išorinių sienų kontrolė gali leisti potencialiems teroristams patekti į Šengeno zoną“, todėl Švedija turi tęsti savo vidaus pasienio kontrolę. Patikra bus atliekama pietinio ir vakarinio regionų uostuose, taip pat ant tilto per Eresūno sąsiaurį.

2015 metais į Švediją, kurioje gyvena 9,8 milijono žmonių, atvyko 163 tūkstančiai migrantų. Tai – aukščiausias rodiklis Europoje skaičiuojant vidutiniškai vienam gyventojui.

Siekdama apriboti migracijos srautą, Švedijos vyriausybė 2016 metų pradžioje įvedė pasienio kontrolę ir sugriežtino atvykėlių priėmimo sąlygas.