Pasaulyje

2017.11.10 20:57

Prokuroras: vairuotojas, Prancūzijoje įsirėžęs į pėščiuosius, serga psichikos liga

ELTA 2017.11.10 20:57

Mažiausiai trys žmonės nukentėjo, kai penktadienį Prancūzijos pietuose automobilis įsirėžė į grupę pėsčiųjų prie Antuano de Sent Egziuperi licėjaus Blanjako mieste netoli Tulūzos (Aukštutinės Garonos departamentas). Tai pranešė televizijos kanalas BFM. Tulūzos prokuroras Pierre`as–Yvesas Couilleau`as sako, kad vairuotojas serga psichikos liga.

Pasak pareigūno, pastaraisiais mėnesiais 28 metų vyras buvo stebimas gydytojų. Sulaikomas vairuotojas pats patvirtino esąs nestabilios psichikos

Televizijos kanalo BMF duomenimis, incidentas įvyko apie 16 valandą vietos laiku (17 valandą Lietuvos laiku). Per incidentą nukentėjo trys studentai iš Kinijos. 23 metų vyras ir 22 metų mergina sužeisti lengvai, o dar vienos Kinijos pilietės buklė sunki.

Automobilio vairuotojas sulaikytas. Jis prisipažino tyčia įsirėžęs į žmones.Pasak šaltinių, teroristine veikla įtariamų asmenų kartotekoje vyro nebuvo. Bet jis buvo žinomas policijai dėl kelių teisės pažeidimų.

Radijo stoties „France Bleu“ šaltinio duomenimis, anksčiau buvo paskelbta vairuotojo paieška, tačiau šaltinis nepatikslino, ar vyras kėlė grėsmę nacionaliniam saugumui.

BFM žiniomis, sulaikytasis buvo prisidėjęs prie kriminalinių nusikaltimų, taip pat ir susijusių su narkotikais. Pasak televizijos kanalo, kol kas policija tiria incidentą ne kaip teroro aktą, o kaip kriminalinį nusikaltimą.