Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.10 15:10

Atsakomąjį puolimą surengę „Islamo valstybės“ džihadistai susigrąžino dalį Sirijos pasienio miesto

BNS 2017.11.10 15:10

Džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) kovotojai surengė kontrpuolimą Abu Kamalyje ir penktadienį vėl užėmė daugiau kaip 40 proc. šio Sirijos rytinio pasienio miesto, ankstesnę dieną atkovoto vyriausybės pajėgų, pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija.

„Ketvirtadienio vakarą IS pradėjo kontrpuolimą ir susigrąžino daugiau kaip 40 proc. Abu Kamalio miesto“, – naujienų agentūrai AFP sakė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ direktorius Rami Abdel Rahmanas.

Ketvirtadienį Sirijos kariuomenė buvo pranešusi, kad išvadavo šį miestą po intensyvių mūšių, nusinešusių daugybę kovotojų bei jų lyderių gyvybių. Kariškiai pranešė vis dar persekiojantys IS džihadistus, išsilaksčiusius po dykumą įvairiomis kryptimis.

Sirijos provyriausybinė žiniasklaida skelbia, kad vyriausybės pajėgos į miestą įžengė trečiadienio vakarą ir susirėmė su IS kovotojų likučiais. Ketvirtadienį buvo pranešta, kad IS kovotojų mieste neliko.

Po šio atsitraukimo IS kovotojai nebeturėujo didesnių kontroliuojamų teritorijų Sirijoje ir Irake. Manyta, kad jie išsisklaidė po dykumą į vakarus ir rytus nuo Eufrato upės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi