Pasaulyje

2017.11.09 15:26

Nutarė nepratęsti licencijos herbicidui, kurį įtaria dėl vėžio sukėlimo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.11.09 15:26

Europos Sąjungoje nepratęsta licencija plačiausiai vartojamam herbicidui, kurį aplinkosaugos aktyvistai įtaria dėl vėžio sukėlimo. 14-os valstybių balsų Briuselyje šį rytą nepakako, kad jo naudojimas būtų pratęstas penkeriems metams, ir Europos Komisija žada dar kartą grįžti prie svarstymo po kelių savaičių. Ūkininkai perspėja, kad be patikimo chemikalo jų nuostoliai siektų milijardus, todėl brangtų maistas.

Prieš balsavimą prie Europos Komisijos norintieji galėjo pasitikrinti dėl glifosato pėdsakų. Herbicidas Europos Sąjungoje naudojamas keturis dešimtmečius ir dabar populiariausias. Tačiau beveik 1,5 mln. Europos Sąjungos piliečių pasirašė peticiją prieš chemikalą.

Anot „Avaaz“ direktoriaus aktyvizmui Luiso Morago, šios dienos akcija rodo, kad žmonės susirūpinę dėl glifosato poveikio jų sveikatai ir jų vaikų sveikatai. Ir nori jį uždrausti.

Aktyvistai remiasi užpernai paskelbta Pasaulio sveikatos organizacijos ataskaita, kuri susiejo herbicidą su vėžiu. Bet po metų tos pačios organizacijos peržiūra ir kita Jungtinių Tautų agentūra to patvirtinti nebegalėjo. Ir dvi Europos Sąjungos agentūros – maisto saugumo ir chemikalų – teigia, kad glifosatas vargu ar gali sukelti vėžį žmonėms.

Daugiau apie tai – Vykinto Pugačiausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt