Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.09 09:15

JT įspėja dėl didžiausio pasaulyje bado Jemene

ELTA 2017.11.09 09:15

Jei nebus atnaujintas pagalbos tiekimas, Jemenui gresia didžiausias pasaulyje per pastaruosius dešimtmečius badas, kuris pareikalaus milijonų aukų, įspėjo Jungtinių Tautų (JT) pareigūnas, informuoja BBC.

JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas humanitarinių reikalų srityje Markas Lowcockas paragino Saudo Arabijos vadovaujamą koaliciją nutraukti karo išvarginto Jemeno blokadą. 

Husių sukilėliams paleidus raketą į Rijadą, pirmadienį koalicija uždarė oro, sausumos ir jūros maršrutus į Jemeną. Saudo Arabijos teigimu, blokada buvo būtina užkirsti Iranui kelią tiekti sukilėliams ginklus. Pats Iranas neigia, kad apginkluoja sukilėlius.

„Jei šios priemonės nebus atšauktos, Jemene kils badas. Tai bus didžiausias badas pasaulyje per dešimtmečius su milijonais aukų“, – reporteriams sakė M. Lowcockas. 

JT teigimu, septyni milijonai Jemeno gyventojų atsidūrė ant bado ribos. Jemenas priklauso nuo importo, bet šiuo metu į šalį negali patekti nei maistas, nei vaistai.

JT taip pat teigia, kad nuo 2015 metų kovo, kai Saudo Arabijos vadovaujama koalicija įsikišo į Jemeno pilietinį karą, per antskrydžius ir kovas žuvo daugiau kaip 8 670 žmonių, tarp jų 60 proc. civilių, ir 49 tūkst. 960 žmonių buvo sužeisti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi