Naujienų srautas

Pasaulyje2013.06.07 15:07

Sirijoje sukilėlių pusėje kovoja 200 rusų

ELTA 2013.06.07 15:07

Šiuo metu Sirijoje prieš režimą sukilėlių pusėje kovoja apie 200 rusų, teigė Federalinės saugumo tarnybos (FST) vadovas, kuriuo remiasi „RIA Novosti“.

Šiuo metu Sirijoje prieš režimą sukilėlių pusėje kovoja apie 200 rusų, teigė Federalinės saugumo tarnybos (FST) vadovas, kuriuo remiasi „RIA Novosti“.

Tai pirmas kartas, kai Rusija patvirtino, jog iš Rusijos kilę islamistai dalyvauja Sirijos pilietiniame kare. Prieš tai pareigūnai neigė rusų dalyvavimą kovose.

„Rusijoje yra didelis susirūpinimas dėl to, kad apie 200 kovotojų iš Rusijos Federacijos kovoja (Šiaurės Afrikoje ir Sirijoje) islamistų kovotojų grupės „Kaukazo Emyratas“, kuri prisidengusi „Al Qaeda“ vėliava, ir kitų susijusių grupių pusėje“, – per tarptautinę konferenciją saugumo klausimais teigė FST vadovas Aleksandras Bortnikovas.

Manoma, kad didžioji dalis rusų, kovojančių prieš prezidento Basharo al-Assado vyriausybę, atvyko iš Šiaurės Kaukazo, kur veikia džihadistų judėjimas.

„Rimtas pavojus gresia visoms valstybėms – Rusijai ir Nepriklausomų Valstybių Sandraugos bei Europos Sąjungos narėms ir Amerikos kontingentui, – sakė A. Bortnikovas. – Tačiau pavojus yra toks, kad teroristai grįš į šalį, iš kurios išvažiavo.“

Rusijos pareigūnai anksčiau neigė rusų kovotojų vaidmenį Sirijos konflikte. Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas pareiškė praėjusiais metais, kad apgaulinga teigti, jog čečėnai yra tarp Sirijos sukilėlių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi