Pasaulyje

2013.06.07 10:50

Popiežius Pranciškus vasarą gyvens Vatikane

ELTA 2013.06.07 10:50

Popiežius Pranciškus vasaros laikotarpiu toliau gyvens savo dabartiniuose namuose Vatikane, Šventos Mortos namuose.

Popiežius Pranciškus vasaros laikotarpiu toliau gyvens savo dabartiniuose namuose Vatikane, Šventos Mortos namuose.

Tradiciškai popiežiai vasaros laikotarpiu dėl didelių karščių ir tvankos išvykdavo kelių mėnesių poilsiui į vasaros rezidencijas už Romos miesto. Jau beveik visą šimtmetį popiežiai ypač mėgdavo poilsiauti savo rūmuose Kastelgandolfe. Jonas Paulius II ir Benediktas XVI dalį vasaros praleisdavo poilsiaudami Italijos Alpėse. Tačiau popiežius Pranciškus apsisprendė ir vasarą gyventi Vatikane, pranešė Vatikano radijas.

Vasarą keisis Popiežiaus įprastinė veiklos programa. Visą liepos mėnesį nebus jokių audiencijų, nei privačių, nei bendrųjų. Apie pasikeitimus pranešusi Popiežiaus namų prefektūra ketvirtadienį nurodė, kad visos trečiadienių bendrosios audiencijos liepos mėnesį yra atšauktos. Popiežiaus bendrosios trečiadienio audiencijos vėl prasidės rugpjūčio 7 d.

Nors Šventasis Tėvas neišvyks iš Vatikano vasaros poilsio pertraukos liepos ir rugpjūčio mėnesiais, tačiau jis nepraleis visos vasaros Romoje. Popiežius Pranciškus liepos pabaigoje lankysis Brazilijoje, kur dalyvaus 28-ojoje Pasaulinėje jaunimo dienoje. Be to, vieną sekmadienį, liepos 14-ąją, Pranciškus vadovaus Angelo maldai Kastelgandolfo rūmuose.