Pasaulyje

2017.11.08 14:00

Dar viena Rusijos žmogaus teisių aktyvistė pasitraukė iš šalies

BNS 2017.11.08 14:00

Vienos Rusijos nevyriausybinės organizacijos, rengiančios kampanijas už kalinamų asmenų ir jų artimųjų teises, įkūrėja trečiadienį pareiškė emigravusi, nes po šiais metais policijos reido šios grupės biure jai esą tapo nebesaugu savo šalyje.

Liberalios pakraipos laikraščio „Novaja gazeta“ žurnalistė Olga Romanova savo „Facebook“ žinutėje rašo, kad jai būtų pavojinga grįžti į Rusiją iš Europos, kai jos vadovaujamą organizaciją „Rus sidiaščiaja“ („Kalinti Rusija“) valstybinė kalėjimų tarnyba apkaltino lėšų grobstymu.

„Turbūt esu paskutinis žmogus Rusijoje, kuris nenorėtų emigruoti“, – rašė ji ir pridūrė, kad išvyko iš šalies tuojau po birželį surengtos kratos, o vėliau gavo ilgalaikį darbą Vokietijoje.

Vidaus reikalų ministerijos Ekonominių nusikaltimų skyriaus departamento pareigūnai „Rus sidiaščiaja“ patalpas Maskvoje krėtė kelias valandas, tuo metu sakė O. Romanova.

Federalinės bausmių atlikimo sistemos tarnybos viršininko pirmasis pavaduotojas Anatolijus Rudas apkaltino šią nevyriausybinę organizaciją „pasisavinus didelę sumą valstybės lėšų“, nurodė O. Romanova.

Ši aktyvistė dažnai dalyvaudavo opozicijos mitinguose prieš Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

„Rus sidiaščiaja“ ji įkūrė, kai jos vyras verslininkas Aleksejus Kozlovas buvo pasiųstas į kalėjimą. O. Romanova vadovavo didelio atgarsio sulaukusiai kampanijai už jo paleidimą.

Organizacija kritikuoja šališką Rusijos teisingumo sistemą ir teikia praktinę, finansinę ir teisinę pagalbą kalinamiems asmenims bei jų giminaičiams.

Dauguma „Rus sidiaščiaja“ darbuotojų patys yra tiesiogiai patyrę, koks yra gyvenimas už grotų – be kita ko, kai būdavo areštuojami už dalyvavimą politiniuose protestuose.

Per kelis pastaruosius mėnesius Rusiją paliko virtinė iškilių veikėjų, įskaitant opozicijos žurnalistus. Prieš kai kuriuos bus įvykdyta išpuolių.

Populiari radijo laidų vedėja Julija Latynina rugsėjį pabėgo iš Rusijos po įtariamo jos automobilio padegimo. Iškiliausias dabartinis Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas vos neapako viena akimi, kai priešiškai nusiteikęs protestuotojas šių metų balandį šliūkštelėjo jam į veidą briliantinės žalumos.

Praeitą mėnesį radijo „Echo Moskvy“ žurnalistę Tatjaną Felgengauer peiliu į kaklą sužalojo „pamišėlis“ užpuolikas, įsiveržęs į jos redakciją Maskvoje.