Pasaulyje

2017.11.07 20:19

D. Trumpas Pietų Korėjoje: galiausiai viskas susitvarkys

ELTA 2017.11.07 20:19

Šiaurės Korėja kelia pasaulinę grėsmę, kurios atžvilgiu reikia imtis visuotinių veiksmų, antradienį lankydamasis Seule sakė JAV prezidentas Donaldas Trumpas. Tačiau jis patikino, kad, siekdami pažaboti Pchenjano režimą, „padarėme didelę pažangą“.

JAV lyderis, stovėdamas šalia Pietų Korėjos vadovo Moon Jae In, pakartojo, kad yra pasiruošęs panaudoti visą JAV karinę galią, siekdamas pažaboti Pchenjano branduolines ambicijas.

Tačiau jis pridūrė: „Būtų protinga, jei Šiaurės Korėja sėstų prie derybų stalo, kad galėtų pasiekti susitarimą, kuris būtų naudingas tiek Šiaurės Korėjos, tiek viso pasaulio žmonėms“.

D. Trumpo tonas Seule, kurio 10 milijonų gyventojų, kilus konfliktui su Pchenjanu, atsidurtų prie pat fronto linijos, žymėjo kontrastą su prieš tai jo vartota retorika.

Vos prieš dieną D. Trumpas Tokijuje buvo pareiškęs, kad „strateginės kantrybės“ Pchenjano atžvilgiu laikas baigėsi.

Tačiau Pietų Korėjos sostinėje, esančioje vos už kiek daugiau nei 55 kilometrų nuo pusiasalį dalijančios demilitarizuotos zonos, JAV prezidentas siekė užtikrinti ir nuraminti sąjungininkę.

„Galiausiai viskas susitvarkys, – sakė D. Trumpas. – Visada susitvarko. Turi susitvarkyti“.

Šiaurės Korėja, sakė D. Trumpas, yra „pasaulinė grėsmė, kurios atžvilgiu reikia imtis visuotinių veiksmų“. Tačiau jis pridūrė: „Manau, kad padarėme nemažą pažangą“.

Tai – pirmasis D. Trumpo turas po Aziją einant JAV prezidento pareigas. Iš Seulo prezidentas vyks į Kiniją, Vietnamą ir Filipinus.