Pasaulyje

2017.11.07 14:58

D. Trumpas ir Moon Jae-inas baigė derinti susitarimą dėl Pietų Korėjos raketų

BNS2017.11.07 14:58

Pietų Korėjos prezidentas antradienį nurodė baigęs derinti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu vieną ankstesnę sutartį, leisiančią Seului turėti galingesnių balistinių raketų, padidėjus Šiaurės Korėjos keliamai grėsmei.

Prezidentas Moon Jae-inas sakė, kad jiedu susitarė atšaukti Pietų Korėjus balistinėms raketoms taikytą kovinių galvučių maksimalaus svorio apribojimą. Jis pridūrė, kad bendradarbiaus su D. Trumpu stiprinant Pietų Korėjos gynybos pajėgumus: Seulas iš Vašingtono įsigis pažangių ginkluotės sistemų.

Per bendrą spaudos konferenciją Moon Jae-inas sakė, kad D. Trumpas taip pat patvirtino „tvirtus kaip geležis“ JAV įsipareigojimus padėti užtikrinti Pietų Korėjos saugumą.

Pietų Korėjos lyderis sakė per derybas su D. Trumpu susitaręs didinti spaudimą Šiaurės Korėjai ir griežtinti jai taikomas sankcijas. Šiomis diplomatinėmis priemonėmis bus siekiama pašalinti priešpriešą, paaštrėjusią dėl Šiaurės Korėjos ginklavimosi programų.

Vis dėlto Moon Jae-inas pažymėjo, kad jiedu dar kartą patvirtino esą pasiruošę padėti užtikrinti Šiaurės Korėjai „šviesią ateitį“, jeigu šalis atsisakys savo branduolinių ginklų ir raketų kūrimo programos.

D. Trumpas į Pietų Korėją atvyko iš Japonijos, pirmosios savo kelionės po Azijos šalis stotelės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt