Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.07 08:19

D. Trumpas tęsia vizitą Azijoje: lankosi Seule

Jungtinių Valstijų prezidentas tęsia vizitą Azijoje. Antradienį jis lankosi Pietų Korėjoje, kur susitinka su šalies prezidentu.

Į Pietų Korėją Donaldas Trumpas keliauja iš Japonijos, kurioje ir pradėjo vizitą po Azijos šalis. Patį vizitą Japonijoje D. Trumpas įvardijo kaip itin sėkmingą, nes, anot jo, ir vėl susitiko su savo geru bičiuliu.

„Apibendrindamas norėčiau pasakyti, kad mūsų dvi puikios šalys tęs savo nuostabią draugystę amžiais. Ir dar kartą norėčiau padėkoti ponui Abe ir pasakyti, kad man didžiulė garbė būti jo draugu. Tai buvo labai ypatingos dvi dienos. Nepamiršime ir greit sugrįšime“, – tvirtino JAV lyderis.

Vienas svarbiausių klausimų Azijos šalyse – Šiaurės Korėjos branduolinis ginklavimasis. Per vizitą Japonijoje Jungtinių Valstijų prezidentas pareiškė, kad strateginės kantrybės Šiaurės Korėjos atžvilgiu laikai jau baigėsi ir kad šios valstybės branduolinė programa yra grėsmė visam pasauliui.

Antradienį Jungtinių Valstijų prezidentas susitinka su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu. D. Trumpas Seulo politiką Šiaurės Korėjos atžvilgiu yra pavadinęs nuolaidžiavimu, nes Moon Jae-inas į valdžią atėjo žadėdamas stiprinti draugiškus santykius Pchenjanu.

Tačiau  pirmadienį Seulas paskelbė naujas vienašališkas sankcijas Šiaurės Korėjai – tai pirmasis sankcijų paketas priimtas šaliai vadovaujant prezidentui Moon Jae-inui. Į Seulo juodąjį sąrašą buvo įtraukti 18 Šiaurės Korėjos bankininkų, dirbančių Kinijoje, Rusijoje bei Libijoje. Jie įtariami susiję su Pchenjano režimo ginklavimosi programomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi