Pasaulyje

2017.11.07 10:23

„Paradise Papers“ skandalas privertė ministrus paankstinti diskusiją apie mokesčius

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.11.07 10:23

Antradienį Briuselyje susitinka euro zonos finansų ministrai. Susitikime bus aptarti mokesčių vengimo užsienyje klausimai. Ši tema iškilo po to, kai vienas Vokietijos leidinys gavo duomenis, vadinamus „Paradise Papers“, ir buvo demaskuoti „mokesčių rojais“ verslo tikslais besinaudojantys politikai, verslininkai ir net Britanijos karalienės Elizabeth II turto valdytojai.

Nors mokesčių vengimo klausimą ir juodųjų sąrašų sudarymo planus Europos Sąjungos finansų ministrai ketino aptarti vėlesniuose susitikimuose, savaitgalį kilęs skandalas dėl „Paradise Papers“ duomenų atskleidimo paskatino diskusiją pradėti jau antradienį. Dokumentuose atskleidžiami būdai, kaip politiniai, verslo lyderiai ir jų finansininkai per slaptus sandorius smarkiai susimažindavo mokesčius. Per tyrimą  atskleisti ir milijardierių, garsenybių finansiniai sandoriai.

„Kalbant apie nutekintus „Paradise Papers“ dokumentus, tai dar kartą noriu pabrėžti Europos Komisijos atliekamą darbą kovojant su mokesčių vengimu. Reikia pasakyti, kad jau buvo padaryta keletas dalykų, įskaitant kovos su pinigų plovimu direktyvas, mokesčių teisės aktus, keitimosi informacija apie kiekvienos valstybės narės atskaitomybę tarp valstybių narių mokesčių administracijų, tačiau dar daug ką reikia nuveikti“, – teigia už eurą ir socialinį dialogą atsakingas eurokomisaras Valdis Dombrovskis.

Daugiau nei 13-os mln. finansinių dokumentų nutekinimas demaskavo vadinamaisiais mokesčių rojais verslo tikslais besinaudojusius Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo bendražygius, Kanados premjerą Justiną Trudeau, kitų valstybių politikus, verslininkus ir Britanijos karalienės Elizabeth II turto valdytojus.

Per tarptautini tyrimą analizuoti daugiau nei per 50 metų teisinių paslaugų kompanijoje „Appleby“ sukaupti finansiniai dokumentai. Ši Bermudoje ir kitose šalyse biurus turinti įmonė teikia verslo valdymo vadinamuosiuose mokesčių rojuose paslaugas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.