Pasaulyje

2017.11.07 06:58

Estijos ministras: Rusijos veikla verčia Baltijos jūros regiono šalis stiprinti gynybinį bendradarbiavimą

BNS 2017.11.07 06:58

Estijos gynybos ministras Juri Luikas pirmadienį pareiškė, kad Baltijos jūros regiono šalių karinis bendradarbiavimas intensyvėja dėl Rusijos veiklos.

„Dėl Rusijos veiklos paaštrėjusi saugumo situacija verčia viso Baltijos jūros regiono valstybes stiprinti gynybinį bendradarbiavimą“, – pareiškė jis per Helsinkyje vykstantį Šiaurės Europos ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimą.

Pasak Estijos gynybos ministro, sustiprėjo gynybinis bendradarbiavimas ir NATO bei Europos Sąjungoje, o Baltijos jūros regiono šalys tai vertina labai rimtai.

„Būtinybė didinti išlaidas gynybai tapo aiškiu prioritetu visose Baltijos jūros šalyse; tiek NATO, tiek ES narėse“, – pažymėjo J. Luikas.

Kalbėdamas apie šiuo metu ES pirmininkaujančios Estijos vaidmenį stiprinant gynybinį bendradarbiavimą Bendrijoje, ministras pareiškė, kad „pirmąkart galima pasakyti, jog Europos Sąjunga skiria išteklių ir dėmesio gynybinės galios augimui bei valstybių gynybiniam bendradarbiavimui“.

Estijos gynybos ministras sakė, kad ES struktūrizuotas gynybos bendradarbiavimas (PESCO) palaiko NATO veiklą ir gerina saugumo situaciją visoje Europoje.

Antradienį Helsinkyje vyks vadinamosios Šiaurės grupės – Šiaurės Europos ir Baltijos šalių – gynybos ministrų bei Nyderlandų, Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir Vokietijos karinių žinybų atstovų posėdis. Jame dalyvaus ir JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas.