Pasaulyje

2017.11.06 13:49

Istorikas: Rusija ir demokratija – nesuderinami dalykai

1917 metų Spalio revoliucija pakeitė ne tik Rusijos, bet ir didelės dalies Europos veidą. Kaip pasakoja Vilniaus universiteto istorijos fakulteto docentas dr. Algirdas Jakubčionis, tuometiniai įvykiai buvo fenomenalūs. Minint šį įvykį, LRT pristato dokumentinių filmų ciklą, o pirmasis filmas jau šį pirmadienį 21.15 val. per LRT KULTŪRĄ ir LRT.lt. 

„Visi pokyčiai, kurie įvyko per 3–4 metus, galima sakyti, buvo revoliuciniai pokyčiai, nes tokio eksperimento žmonijos istorijoje nebuvo. (...) Kai kurie mokslininkai sako, kad buvo sukurta nauja civilizacija, kuri buvo civilizacijos akligatvis, todėl ir žlugo“, – apie Rusiją pirmojo pasaulinio karo pabaigoje pasakoja istorikas.

Anot jo, tuomet šalyje egzistavusi demokratija buvo vienintelis toks tarpsnis šalies istorijoje.

„Rusijoje demokratija buvo nuo 1917 vasario iki 1918 metų sausio. Galima sakyti, kad demokratija ir Rusija yra nesuderinami dalykai“, – teigia dr. A. Jakubčionis.

Daugiau apie tuometinius įvykius ir Vokietijos įtaką jiems – įraše. O pirmasis dokumentikos ciklo pasakojimas apie tuometinius įvykius – 21.15 val. per LRT KULTURĄ ir LRT.lt filme „Leninas. Kita Rusijos revoliucijos istorija“.