Pasaulyje

2017.11.06 07:33

Užpuolikas Teksase nušovė mažiausiai 26 žmones

Ginkluotas užpuolikas sekmadienį vienoje Jungtinių Valstijų baptistų bažnyčioje nušovė mažiausiai 26 tikinčiuosius, dar 20 sužeidė, pranešė amerikiečių žiniasklaida.

Šaulys buvo rastas negyvas transporto priemonėje, kuria pabėgo iš įvykio vietos.

Skelbiama, kad 26-erių šaulys Devinas Patrickas Kelly yra tarnavęs šalies karinėse oro pajėgose, bet prieš 3 metus atleistas. Apie vyro ryšius su terorizmu kol kas nėra žinoma. Pareigūnų teigimu, užpuoliką sustabdė vietos gyventojas, kuris susigrūmė su užpuoliku ir atėmė iš jo ginklą, tačiau šaulys sugebėjo pasprukti, vėliau jis rastas negyvas.

Pasak Teksaso gubernatoriaus Gergo AAboto, ši ataka yra daugiausia aukų nusinešusios šaudynės valstijos istorijoje. Jungtinių Valstijų prezidentas, viešintis Japonijoje, reiškė užuojauta aukų artimiesiems.

Nelaimė įvyko Pirmojoje baptistų bažnyčioje Saderland Springse, esančiame maždaug 50 kilometrų į pietryčius nuo San Antonijaus, Teksase.

Vilsono apygardos komisaras Albertas Gamezas naujienų agentūrai AFP sakė, jog per šaudynes žuvo ir buvo sužeisti žmonės, tačiau jis neįvardijo konkrečių skaičių.

Žiniasklaida nurodė, jog šaulys užėjo į bažnyčią ir pradėjo šaudyti kiek prieš vidudienį per rytinius patarnavimus, kurių metu čia paprastai būna apie 50 žmonių. Tarp sužeistųjų buvo dvejų metų vaikas, pranešė „Dallas Morning News“ interneto portalas.

Atvyksta federaliniai agentai

Netoli nelaimės vietos esančioje degalinėje dirbantis liudininkas sakė išgirdęs mažiausiai 20 šūvių, nurodė CNN.

Gelbėjimo tarnybų darbuotojai skubėjo į nelaimės vietą, kai kurios aukos buvo išskraidintos sraigtasparniu. Policija aptvėrė nelaimės vietą, o verkiantys artimieji ir sunerimę kaimynai stovėjo už pareigūnų suformuotų užtvarų ir laukė naujienų.

Į Saderland Springsą vyksta agentai iš Federalinio tyrimų biuro (FTB) ir Alkoholio, tabako, ginklų ir sprogmenų biuro.

Japonijoje viešintis prezidentas Donaldas Trumpas tviteryje parašė: „Tegul Dievas būna su žmonėmis iš Saderland Sringso, Teksaso. FTB ir teisėsauga yra įvykio vietoje. Aš stebiu situaciją iš Japonijos“.

Užuojautą reiškė ir Teksaso Gubernatorius Gregas Abbottas.

„Mūsų maldos yra su visais, kuriuos palietė šis blogio poelgis. Dėkojame teisėsaugai už jų reakciją“, – parašė jis tviteryje ir artimiausiu metu pažadėjo pateikti daugiau detalių.

Šaudynės Teksase įvyko praėjus mėnesiui nuo tada, kai Las Vegase iš viešbučio kambario šaudęs vyras nužudė lauko koncerto besiklausiusius 58 žmones.