Pasaulyje

2017.11.05 17:00

„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už išpuolius Jemene

BNS 2017.11.05 17:00

Džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS) prisiėmė atsakomybę dėl sekmadienį įvykdyti didelio masto išpuolio Jemeno mieste Adene, kuris šiuo metu yra šalies vyriausybės tvirtovė.

Per išpuolį žuvo aštuoni saugumo pajėgų pareigūnai, be to, kovotojai pagrobė įkaitų.

Apie savo atsakomybę už šiuos išpuolius IS paskelbė internetu išplatintame pareiškime ir pridūrė, kad „susirėmimai tebevyksta“.

Saugumo pajėgos pietinėje Adeno provincijoje patvirtino, kad po pirmųjų atakų tebevyksta kautynės su ginkluotais užpuolikais, paėmusiais įkaitų policijos departamente.

Kaip skelbta anksčiau, dviem mirtininkams sprogdintojams sekmadienį atakavus saugumo pajėgų pastatus Jemeno vyriausybės bastionu laikome Adene įsiplieskė susirėmimai, pranešė karo krečiamos šalies pareigūnai.

Vienas aukšto rango saugumo pajėgų pareigūnas sakė, kad sprogmenų prikrautas automobilis detonavo prie saugumo pajėgų būstinės Adeno centriniame Chor Maksaro rajone, kur reziduoja tarptautinės bendruomenės pripažįstama Jemeno vyriausybė. Ten žuvo šeši teisėsaugos pareigūnai ir mašinos vairuotojas.

Kiek vėliau ginkluoti vyrai šturmavo Adeno kriminalinių tyrimų padalinį ir padegė jame saugomas bylas bei archyvus. Per šį išpuolį dar vienas mirtininkas pastate detonavo sprogstamąjį diržą, sakė šaltinis šiame padalinyje.

Kaip pranešama, tame pastate žuvo dvi policininkės; užpuolikai taip pat paėmė įkaitais nežinomą skaičių policijos detektyvų.

Anksčiau sekmadienį Jemeno saugumo tarnybų šaltiniai sakė įtariantys, kad šiuos išpuolius organizavo ekstremistų judėjimas „al Qaeda“.

Sekmadieniniai išpuoliai įvykdyti po šiek tiek ramesnio laikotarpio Adene. Į šį miestą prezidento Abedrabbo Mansouro Hadi vyriausybė persikėlė, kai 2014 metais šiitų sukilėliai husiai ją išstūmė iš sostinės Sanos.

Sudėtingas karas Jemene, kur Saudo Arabijos remiama A. M. Hadi vyriausybė kovoja su buvusiu prezidentu Ali Abdullah Salehu ir jo sąjungininkais, Irano remiamais husių sukilėliais, sudarė sąlygas šios šalies pietuose įsitvirtinti Arabijos pusiasalio „al Qaeda“ (AQAP).

Pastarosiomis savaitėmis Jemeno pajėgos su Saudo Arabijos vedama koalicija apsupo AQAP tvirtoves ir išstūmė šios grupuotės kovotojus iš pietinių Abjano ir Šabvos provincijų.

Jungtinės Valstijos, laikančios AQAP pavojingiausia „al Qaeda“ atšaka, taip pat reguliariai iš bepiločių lėktuvų smogia taikiniams Jemeno pietuose

Jau daugiau nei 8 600 žmonių žuvo Jemene nuo 2015 metų, kai Saudo Arabija ir jos sąjungininkai prisijungė prie karo, kad paremtų Jemeno vyriausybės pajėgas, rodo Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys.