Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.05 15:30

Pietų Korėjoje tūkstančiai žmonių išėjo protestuoti prieš D. Trumpo vizitą

BNS 2017.11.05 15:30

Tūkstančiai Pietų Korėjos gyventojų sekmadienį išėjo į gatves protestuoti prieš Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo vizitą ir pasisakė už taiką, Amerikos prezidentui pradedant turą po Aziją, per kurį neabejotinai dominuos Šiaurės Korėjos branduolinės programos klausimas.

Sekmadienį į Tokiją atvykęs D. Trumpas Pietų Korėjoje turėtų lankytis antradienį ir trečiadienį. Vėliau jis vyks į Vietnamą Kiniją ir Filipinus. Pietų Korėjoje jis susitiks su šalies prezidentu Moon Jae-inu ir apsilankys JAV karinėje bazėje. Visi atidžiai stebės ir klausys, ką jis kalbės apie Šiaurės Korėją ir jos lyderį Kim Jong Uną.

Įtampa šiame regione padidėjo po to, kai Pchenjanas rugsėjį įvykdė šeštąjį atominį bandymą ir taip pat išbandė ne vieną ilgojo nuotolio raketą, gebančią pasiekti JAV žemyninę dalį. D. Trumpas ir Kim Jong Unas taip pat ne kartą pažėrė vienas kitam asmeninių įžeidimų ir grasinimų.

Pietų Korėja yra svarbi Jungtinių Valstijų sąjungininkė, kurioje yra dislokuota 28,5 tūkst. amerikiečių karių. Vis dėlto daugelis D. Trumpo kritikų Pietų Korėjoje laiko jį karo kurstytoju, nes jo žodžių karas su Šiaurės Korėjos lyderiu didina įtampa Korėjos pusiasalyje.

„Mes – prieš karą! Derėkitės dėl taikos!“ – skandavo protestuotojai Seulo centre, taip pat laikę rankose transparantus ir balionus su užrašu „Taika, o ne karas“ ir „Mes norime taikos“.

Daugelis protestuotojų taip pat kritikavo Jungtinių Valstijų ir Šiaurės Korėjos lyderius dėl įtampos kurstymo. „Trumpas ir Kim Jong Unas ... naudojasi dabartine karine priešprieša savo politiniams tikslams, o Pietų Korėjos gyventojai baiminasi karo grėsmės !“ – sakė vienas ant scenos kalbėjęs aktyvistas.

Protestų organizatoriai teigia, kad juose dalyvavo apie 5 tūkst. žmonių.

Sekmadienį atskira konservatyvių aktyvistų grupė surengė savo mitingą, kuriame sveikino atvykstant D. Trumpą ir ragino Vašingtoną Pietų Korėjoje dislokuoti taktinius branduolinius ginklus, kad apsaugotų šalį nuo Šiaurės Korėjos keliamos grėsmės.

Tačiau kai kurie D. Trumpo patarėjai teigia, kad JAV karinės galimybės yra ribotos, nes bet koks karinis konfliktas Korėjos pusiasalyje pasiglemžtų daug gyvybių.

Seulas, kuriame gyvena 10 mln. žmonių, yra vos maždaug 50 kilometrų nuo itin saugomos sienos su Šiaurės Korėja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi