Pasaulyje

2017.11.05 15:28

Belgija nagrinėja Ispanijos išduotą C. Puigdemont‘o arešto orderį

BNS 2017.11.05 15:28

Belgijos prokurorai šeštadienį pranešė nagrinėjantys Ispanijos išduotus tarptautinius arešto orderius buvusiam Katalonijos vadovui Carlesui Puigdemont`ui ir keliems jo vyriausybės nariams.

Ispanijos centrinė vyriausybė atstatydino Katalonijos ministrų kabinetą ir paleido jos parlamentą, reaguodama į spalio 27-ąją regiono įstatymų leidėjų priimtą sprendimą oficialiai paskelbti nepriklausomybę. Dalis iš postų pašalintų katalonų anksčiau šią savaitę išvyko į Belgiją.

Belgijos federaliniai prokurorai šeštadienį pranešė, kad nagrinėja išduotus arešto orderius ir kad informacija pasidalijo su kolegomis Briuselio mieste.

Ispanijos nacionalinis teismas penktadienį išdavė arešto orderius penkiems politikams, kuriuos įtaria maištu ir netinkamu viešųjų lėšų naudojimu. Ankstesnę dieną ta pati teisėja pasiuntė į kalėjimą aštuonis buvusius Katalonijos vyriausybės narius be teisės būti paleistiems už užstatą. Devintasis vyriausybės narys naktį praleido areštinėje, tačiau ryte buvo paleistas už užstatą.

Šeštadienį savo tviterio paskyroje C. Puigdemont`as olandiškai parašė, kad yra „pasirengęs visiškai bendradarbiauti su Belgijos teisėsauga po to, kai Ispanija išdavė Europos arešto orderį“.

Jo advokatas Briuselyje anksčiau sakė, kad C. Puigdemont`as ketina priešintis ekstradicijai į Ispaniją, bet neplanuoja prašytis politinio prieglobsčio.

Teisės ekspertai agentūrai „The Associated Press“ sakė, kad visas procesas – nuo arešto orderio išdavimo iki ekstradicijos, įskaitant apeliacijas, – gali užtrukti 2–3 mėnesius. Dėl to C. Puigdemont`as turės pakankamai laiko, kad paveiktų gruodžio 21 dieną vyksiančius rinkimus Katalonijoje ir net juose dalyvauti būdamas užsienyje.

Prognozuojama, kad rinkimų kampanija bus labai agresyvi ir priešinanti. Partijos turi laiko iki ketvirtadienio užsiregistruoti rinkimams.