Pasaulyje

2017.11.05 14:55

Maskvoje per protestą prieš V. Putiną sulaikyta apie 200 žmonių

BNS2017.11.05 14:55

Rusijos policija sekmadienį sulaikė mažiausiai 200 aktyvistų, susirinkusių Maskvos centre į nesankcionuotą mitingą protestuoti prieš prezidentą Vladimirą Putiną, pranešė valstybinė naujienų agentūra TASS, remdamasi vienu teisėsaugos šaltiniu.

„Už viešosios tvarkos pažeidimus Maskvos centre sulaikyti 263 asmenys visi jie buvo nugabenti į vietines policijos nuovadas“, – nurodoma Maskvos policijos pranešime.

Policija ėmėsi veiksmų prieš vienos uždraustos radikalios opozicijos grupės šalininkus, susirinkusius Maskvos centre šalia Kremliaus sienų.

Aktyvistas Viačeslavas Malcevas per savo tinklalapį paragino savo šalininkus sekmadienį organizuoti protestus visoje Rusijoje. Jis kvietė pradėti „liaudies revoliuciją“ ir tučtuojau nutraukti V. Putino valdymą.

Daugelis jų turėjo peilių, kastetų ir guminėmis kulkomis šaudančių pistoletų, pranešė TASS. Agentūra nurodė, kad policija sulaikydavo aktyvistus, juos apieškojusi.

Vienas naujienų agentūros AFP fotografas sakė, kad policijos pareigūnai, kurių dalis dėvėjo šalmus ir neperšaunamas liemenes, vieną po kito čiupdavo protestuotojus, susirinkusius netoli Kremliaus.

Populiaraus radijo „Echo Moskvy“ žurnalistas Andrejus Ježovas savo „Twitter“ žinutėje rašė, kad irgi buvo sulaikytas, taip pat paskelbė vaizdo įrašą, nufilmuotą policijos mikroautobuse. Pasak jo, dauguma areštuotųjų yra jaunesni kaip 30 metų jaunuoliai.

Vėliau A. Ježovas buvo paleistas nepateikus jokių kaltinimų.

V. Malcevas, buvęs regiono įstatymų leidėjas, 2016-aisiais nesėkmingai kandidatavo į federalinį parlamentą. Vasarą jis išvyko iš Rusijos, o praėjusį mėnesį jam buvo pateikti kaltinimai ekstremizmu.

Per daug sekėjų turintį savo „YouTube“ kanalą jis griežtai kritikuoja Kremliaus politiką.

Spalį teismas uždraudė jo judėjimo „Artpodgotovka“ veiklą Rusijoje.

Šeštadienį policija Maskvoje sulaikė dešimtis žmonių, dalyvavusių prieš Kremlių nusistačiusių nacionalistų eitynėse, Rusijoje minint vadinamąją Nacionalinės vienybės dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.