Pasaulyje

2012.07.04 16:44

Per įkaitų dramą Vokietijoje žuvo 5 žmonės

LRT.lt2012.07.04 16:44

Iškeldinimui iš buto besipriešinantis vyras pietvakarių Vokietijoje nužudė keturis įkaitais paimtus žmones ir, kaip teigiama, galiausiai nusišovė pats.

Iškeldinimui iš buto besipriešinantis vyras pietvakarių Vokietijoje nužudė keturis įkaitais paimtus žmones ir, kaip teigiama, galiausiai nusišovė pats.

Policija pranešė, kad įsiveržus į butą Karlsrūjės mieste po to, kai užuodė kažką degant, rado penkis kūnus. Butas šturmuotas praėjus trims valandoms po to, kai įkaitų drama prasidėjo.

Pareigūnai iš pradžių kalbėjo apie tris ar keturis žuvusiuosius, tačiau pranešė radę penktosios aukos, moters, kūną, kuri, kaip manoma, yra buto savininkė.

Dar du žuvusieji – antstolis ir spynų specialistas. Dar dviejų žuvusiųjų tapatybės kol kas nenustatytos, tačiau manoma, kad vienas jų yra įkaitus paėmęs vyras, kuris, anot policijos, buvo stipriai ginkluotas.

Pastato gyventojai į policiją kreipėsi maždaug 9 val. ryto (10 val. Lietuvos laiku), kai bute, kurio gyventojas turėjo būti iškeldintas, išgirdo šūvius.

Butas yra paskutiniame – šeštame – pastato aukšte. Jis stovi vidurinės klasės rajone, už kelių kilometrų nuo miesto centro.

Į įvykio vietą išskubėjo apie 200 policijos pareigūnų, iš kurių 40 – elitinio padalinio nariai, vietovė buvo atitverta.

Dvi netoliese esantys vaikų darželiai ir mokyklos bei keli daugiaaukščiai namai buvo evakuoti, praneša vietos dienraštis „Badische Zeitung“.

Pareigūnai nustatė pagrobėjo tapatybę ir tvirtino, kad su juo mėgino susisiekti telefonu, tačiau nežinoma, ar jiems pavyko.

Detalės apie jo turėtus ginklus neskelbiamos, tačiau naujienų kanalas NTV pranešė, kad jis turėjo bent vieną rankinę granatą.

Badeno Viutembergo žemės teisingumo ministras Raineris Stickelbergeris teigė „esantis labai sunerimęs“.

„Turime daryti viską, kas įmanoma, kad kuo greičiau atskleistume baisų nusikaltimą“, – kalbėjo jis.

Po 2002 metų balandžio kruvinų žudynių Erfurto miesto mokykloje ir 2009 metų žudynių Vinendeno miestelio mokykloje, Vokietijoje sugriežtintos ginklų laikymo taisyklės. Abu šie išpuoliai įvykdyti naudojant legaliai turėtus ginklus.