Pasaulyje

2017.11.05 09:40

D. Trumpas su vizitu atvyko į Japoniją

ELTA 2017.11.05 09:40

Pradėdamas beveik dvi savaites truksiančią savo kelionę po Aziją, JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį atvyko į Japoniją. JAV Jokotos karinėje bazėje jį entuziastingai sveikino šimtai amerikiečių ir japonų karių.

„Nėra geresnės vietos pradėti šią kelionę, kaip būtent čia, pas amerikiečių kareivius, – sakė D. Trumpas. – Mes dėkojame jums, kad ginate mūsų kelią gyventi“. Jis pabrėžė, kad kol jis bus prezidentas, JAV kariuomenė visuomet turės visus reikalingus resursus. Ir ji esą visad, visad laimės. Daugelis Azijos Ramiojo vandenyno regiono šalių, anot D. Trumpo, taip puikiai klesti ir todėl, kad amerikiečių kariai tiek daug paaukojo. „Jūsų dėka taika bus“, – kalbėjo prezidentas.

Viena pagrindinių temų per beveik dviejų savaičių trukmės kelionę Azijoje bus konfliktas su Šiaurės Korėja. Apie jį D. Trumpas pirmadienį Tokijuje kalbėsis ir su Japonijos premjeru Shinzo Abe. „Japonija yra vertinamas partneris ir svarbus sąjungininkas, mes dėkojame už jūsų draugystę“, – teigė JAV vadovas.

Tačiau, pasak naujienų agentūros „Kyodo“, jis kiek anksčiau pareiškė nesuprantąs Tokijo reakcijos į du neseniai Šiaurės Korėjos įvykdytus raketų bandymus. Jis negalįs suprasti, kodėl samurajų šalis nenumušė raketų, esą pareiškė JAV vadovas.

Po susitikimo su kariais D. Trumpo vizito programoje buvo numatyti pietūs su Sh. Abe bei golfo profesionalu Hideki Matsuyama. Po to trijulė ketina pamojuoti golfo lazdomis. Pirmadienį D. Trampas prieš savo oficialius pokalbius su Sh. Abe susitiks ir su imperatoriumi Akihito.

D. Trumpas iš Japonijos vyks toliau į Seulą, taip pat lankysis Kinijoje, Vietname bei Filipinuose.