Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.05 10:05

Vietname taifūno „Damrey“ aukų padaugėjo iki 27

BNS 2017.11.05 10:05

Vietname siaučiant taifūnui „Damrey“ žuvo mažiausiai 27 žmonės, dar per dvi dešimtis dingo, pareigūnai pranešė sekmadienį, dieną prieš pasaulio lyderiams atvykstant į šios šalies organizuojamą Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonominio bendradarbiavimo (APEC) viršūnių susitikimą.

Šeštadienį į Vietnamą atslinkusi audra yra smarkiausia per kelis pastaruosius dešimtmečius, smogusi šalies pietiniam pajūrio regionui. Paprastai taifūnai niokoja šiauriau esančias Vietnamo teritorijas.

Pliaupiant smarkioms liūtims ir siaučiant vėjams, kurių greitis buvo apie 130 km per valandą, buvo sugriauta daugiau kaip 40 tūkst. namų, nurodė Vietnamo stichinių nelaimių padarinių mažinimo biuras. Agentūra pridūrė, kad audra pareikalavo mažiausiai 27 gyvybių, dar 22 žmonės yra dingę.

Pajūrio provincija Chan Hoa, kurioje yra populiarus Nia Čango balto smėlio paplūdimys, nukentėjo labiausiai: joje žuvo 16 žmonių, dar 10 buvo sužeisti, nurodė vyriausybė.

Prieš atslenkant audrai iš tos teritorijos buvo evakuota daugiau kaip 30 tūkst. žmonių, tarp jų užsieniečių turistų.

Paskelbtose nuotraukose matyti gyventojai, brendantys per kelius siekiančius potvynių vandenis, išvartyti elektros linijų stulpai ir ant kelių užvirtę medžiai.

Atšaukta dešimtys skrydžių ir nutrūko susisiekimas traukiniais. Fu Jeno provincijos pareigūnai sakė, kad Tui Hoa miestas „dar niekada nebuvo patyręs tokio nuniokojimo“.

Taip pat buvo pranešta apie nedidelę žalą pajūrio mieste Danange, esančiame maždaug už 500 km į šiaurę nuo audros epicentro. Šiame mieste ateinančią savaitę vyks APEC viršūnių susitikimas.

Savaitę truksiančiame forume dalyvaus daug pasaulio lyderių, tarp jų JAV prezidentas Donaldas Trumpas, Kinijos vadovas Xi Jinpingas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Nuo šių metų pradžios Vietnamą niokojo jau tuzinas didelių audrų. Per potvynius ir purvo nuošliaužas žuvo arba dingo mažiausiai 240 žmonių.

Apie 80 gyvybių pareikalavo rugsėjį šalies vidurio provincijoms smogęs taifūnas „Doksuri“, atnešęs smarkių liūčių ir sukėlęs didelių potvynių. Tąsyk per kelias savaites buvo sugriauta tūkstančiai namų.

Pasaulio banko duomenimis, per pastaruosius du dešimtmečius stichinės nelaimės Vietname nusinešė daugiau kaip 13 tūkst. žmonių gyvybių, o jų padaryta žala vertinama daugiau kaip 6,4 mlrd. JAV dolerių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi