Pasaulyje

2017.11.04 17:35

Nušalintas Katalonijos lyderis Belgijoje gali išbūti iki trijų mėnesių

BNS 2017.11.04 17:35

Gali prireikti trijų mėnesių, kol nušalintas Katalonijos lyderis Carlesas Puigdemont`as ir keturi buvę jo ministrai, kuriems ispanų teisėja išdavė Europos arešto orderius, bus grąžinti į Ispaniją, šeštadienį sakė belgų pareigūnai.

Ispanų prokurorai 54 metų C. Puigdemont`ą dėl Katalonijos nepriklausomybės paskelbimo nori apkaltinti maištu, antivyriausybine veikla ir netinkamu viešųjų lėšų naudojimu, bet jis išvyko į Briuselį ir ignoravo kvietimą į teismą Madride.

Ispanijos teisėja penktadienį išdavė Europos arešto orderius C. Puigdemont`ui, Mariai Serret Aleu, Antoni Cominui Oliveresui, Luisui Puigui Gordi ir Clarai Ponsati Obiols, nurodė Belgijos prokuratūra, kuri patvirtino šiuos arešto orderius gavusi.

Pasak prokuratūros, kai tik C. Puigedemont`as ir jo kolegos bus surasti ir pristatyti tyrimą atliekančiam teisėjui, sprendimas bus priimtas per 24 valandas.

„Jis (teisėjas) gali nuspręsti neišduoti arešto orderio arba gali išduoti arešto orderį, bet galbūt su tam tikromis sąlygomis paleisti šiuos asmenis“, – sakoma pranešime.

Jei kuris nors iš kaltinamųjų nesutiks su teisėjo sprendimu, galės teikti apeliaciją.

ES taisyklės numato, kad galutinis sprendimas turi būti priimtas per 60 dienų, o esant ypatingoms aplinkybėms šis laikotarpis gali būti pratęstas iki 90 dienų, nurodoma Belgijos teisingumo ministerijos pareiškime.

C. Puigdemont`as ir jo buvę ministrai į Briuselį atskrido Ispanijos valdžiai po Katalonijos parlamento paskelbtos nepriklausomybės atleidus regiono vyriausybę.

Taisyklės leidžia tam tikrais atvejais atsisakyti vykdyti Europos arešto orderį, nurodė Teisingumo ministerija.

„Jei nusprendžiama vykdyti (orderį), žmogus iš principo (orderį) išdavusiai valstybei perduodamas per 10 dienų nuo sprendimo priėmimo“, – sakoma pareiškime.